“По літру глюкози на день”. Сестра Сенцова розповіла про його стан

2 Червня 2018, 15:34

Українському політв'язню Олегу Сенцову, який оголосив голодування з 14 травня, кожен день колють глюкозу. Про це повідомила сестра режиссера Сенцова Наталія Каплан.

 

За словами Каплан, що Сенцову колють по 1 літру глюкози на день.

 

"Сьогодні 20-й день голодування Олега і, звичайно, це все на тлі чотири років таборів, проблем зі здоров'ям, які тягнуться з дитинства. Я не думаю, що у нього все ідеально зараз – я впевнена, що все дуже погано", – заявила вона.

 

Каплан додала, що більш детальна інформація про його стан з'явиться у понеділок, коли з ним зустрінеться адвокат, через якого вона передасть листа. Востаннє адвокат мав зутріч з Сенцовим 15 травня.

 

Окрім цього, сестра політв'язня розповіла, що тримає зв'язок з українськими політиками, "але поки ніякого прогресу не бачить".

 

Також Каплан наголосила, що її брата марно переконувати відмовитися від голодування, яке він почав, щоб домогтися від російської влади звільнення українських політв'язнів.

 

Нагадаємо, 31 травня влада Центрального адміністративного округу Москви відмовила у проведенні 2 червня акції #SaveOlegSentsov на підтримку незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова, якого утримує Росія. Зокрема, посадовці послалися на те, що активісти "будуть заважати містянам і порушувати їхні права".

 

31 травня Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на Росію через справу незаконно засуджених українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких утримує РФ.

 

Раніше стало відомо, що незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію, наразі стан українця стабільний.

 

Як повідомлялося, 14 травня  Сенцов оголосив безстрокове голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).