Пхеньян готується до нового запуску балістичних ракет – ЗМІ

28 Листопада 2017, 09:16

У Японії повідомили, що зафіксували радіосигнали, які свідчать, що КНДР готується до нового запуску балістичних ракет. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в японському уряді.

Згідно з повідомленням, супутникові знімки не демонструють свіжої активності, але зазначається, що Пхеньян може здійснити запуск у найближчі декілька днів.

За інформацією, нові сигнали, які отримав японський уряд, уже не перші, які свідчать про нові випробування. Крім того, про можливий запуск уже повідомили керівництво Південної Кореї та США.

Як повідомлялося, на почтку листопада  розвідка Південної Кореї повідомила, що КНДР може провести новий ракетний запуск, адже на її дослідницьких потужностях останнім часом була помічена жвава діяльність.

Нагадаємо, у ніч на 15 вересня Північна Корея здійснила черговий пуск балістичної ракети. За даними південнокорейських військових, ракета рухалася в бік Тихого океану і, перелетівши територію Японії, впала приблизно за 2000 кілометрів на схід від острова Хоккайдо. Загалом від місця пуску ракета пролетіла близько 3700 кілометрів, наголосили в генеральному штабі в Сеулі. При цьому вона досягла висоти 770 кілометрів. 15 вересня, на позачерговому засіданні Ради Безпеки ООН ухвалили заяву про засудження "провокаційного" кроку Пхеньяна.

14 вересня Рада Європейського Союзу вирішила посилити санкції проти Північної Кореї відповідно до резолюції Радбезу ООН від 5 серпня. Також Рада безпеки ООН проголосувала за чергове посилення санкцій проти Північної Кореї через її ядерні і ракетні випробування. Уже дев’ятий пакет таких санкцій члени Ради безпеки підтримали одноголосно. США, що були автором проекту резолюції про це, помітно пом’якшили свою первісну пропозицію, щоб здобути підтримку Росії і Китаю, які мають у Раді безпеки право вето і давали знати, що заблокують надто суворі санкції. Нові санкції запровадили як реакцію на випробування Північною Кореєю 3 вересня водневої бомби – термоядерного вибухового пристрою, що, за твердженням Пхеньяна, придатний до встановлення в боєголовку балістичної ракети.