Північна Корея, ймовірно, запустила балістичну ракету в море біля свого східного узбережжя, повідомили військові Японії та Південної Кореї. Це вже другий запуск за тиждень. Про це повідомляє Associated Press.
Ранковий запуск 11 січня відбувся у той час, як Рада безпеки ООН провела засідання в Нью-Йорку, щоб обговорити випробування, які Пхеньян провів минулого тижня. За даними КНДР, тоді йшлося про запуск гіперзвукової ракети.
Військові чиновники Південної Кореї поставили під сумнів, чи дійсно Пхеньян запустив гіперзвукову ракету, вказавши, що його заяви були "перебільшеними".
Шість країн у Раді безпеки ООН, включаючи Сполучені Штати та Японію, 10 січня закликали Північну Корею "утриматися від подальших дестабілізуючих дій… і брати участь у змістовному діалозі щодо спільної мети – повної денуклеаризації».
Читайте також: Reuters: КНДР посилить співпрацю з Росією через спільні навчання Південної Кореї та США
Північна Корея у вівторок випустила у східне море те, що, здавалося, балістичну ракету, другий запуск за тиждень після закликів лідера Кім Чен Ина розширити свою програму ядерної зброї всупереч міжнародній опозиції.
Запуски відбулися після серії випробувань зброї в 2021 році, які підкреслили, що Північна Корея продовжує розширювати свій військовий потенціал під час самовведення пандемії та ядерних переговорів зі Сполученими Штатами, що зайшли в глухий кут.
Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що Північна Корея випустила, ймовірно, балістичну ракету з району своєї північної провінції Джаганг. Зазначається, що зброя пролетіла 700 кілометрів (434 милі) з максимальною швидкістю, перш ніж приземлитися у водах біля східного узбережжя.
Офіційні особи Південної Кореї не надали конкретної оцінки типу ракети, але деякі експерти стверджують, що Північна Корея, можливо, знову випробувала свою гіперзвукову ракету у відповідь на те, що південнокорейські військові применшують попередні випробування.
Читайте також: Північна Корея випробувала крилаті ракети з можливим ядерним потенціалом
У свою чергу Міністерство оборони Японії заявило, що підозрювана балістична ракета впала за межі виключної економічної зони країни.
"Дуже прикро, що Північна Корея продовжує стріляти ракетами незабаром після того, як Рада Безпеки ООН обговорила свою відповідь на попередній запуск Північної Кореї"-, сказав прем'єр-міністр Фуміо КісідаКісіда.
Індо-тихоокеанське командування США заявило, що запуск не представляє "безпосередньої загрози американському персоналу чи території, або нашим союзникам", але підкреслило дестабілізуючий вплив програм озброєння Північної Кореї.
Гіперзвукова зброя, яка в п’ять разів перевищує швидкість звуку, може стати серйозною проблемою для систем протиракетної оборони через їх швидкість і маневреність. Така зброя була в списку бажань складних військових засобів, які Кім представив на початку минулого року разом із ракетами з кількома боєголовками, супутниками-шпигунами, твердопаливними ракетами великої дальності та ядерними ракетами для підводних човнів.
Повідомлення про випробування надходять на тлі зупинки ядерних переговорів Вашингтона і Пхеньяна після зриву переговорів між лідером Північної Кореї Кім Чен Ином і колишнім президентом США Дональдом Трампом у 2019 році. Адміністрація Байдена раніше заявляла, що готова відновити переговори з Північною Кореєю "в будь-якому місці та у будь-який час" без попередніх умов. Але Північна Корея поки відкидає ідею відкритих переговорів, заявляючи, що США повинні спочатку відмінити свою "ворожу політику". Цей термін Північна Корея використовує для опису санкцій і спільних військових навчань США та Південної Кореї.