Північна Корея випробувала крилаті ракети з можливим ядерним потенціалом

Світ
13 Вересня 2021, 16:11

Ракети пролетіли 1 500 км і впали в територіальні води країни під час випробувань, що, за даними KCNA, проходили 11 та 12 вересня. Це випробування підкреслило невпинний розвиток озброєння Пхеньяну на фоні призупинення переговорів зі США, йдеться у повідомленні Reuters. Переговори, спрямовані на демонтаж програми ядерного озброєння КНДР в обмін на послаблення санкцій, припинилися з 2019 року.

 

Крилаті ракети Північної Кореї зазвичай викликають менший інтерес, ніж балістичні ракети, оскільки вони не повністю заборонені резолюціями Ради Безпеки ООН. Утім, це перша ракета, яка, за прогнозами експертів, може мати ядерний потенціал. "Це буде перша крилата ракета в Північній Кореї, яка матиме чітко визначену "стратегічну роль", – сказала Анкіт Панда, старша наукова співробітниця американського "Фонду Карнегі за міжнародний мир, – Це загальний евфемізм для ядерно-спроможних систем". 

 

Читайте також: Reuters: КНДР посилить співпрацю з Росією через спільні навчання Південної Кореї та США

 

Наразі невідомо, чи Північна Корея опанувала технологію для створення малих боєголовок, які може транспортувати крилата ракета. Однак цього року Кім Чен Ин зазначав, що розробка менших бомб – головна мета КНДР. У Reuters підкреслюють, що Південна Корея і КНДР опинилися на стадії прискореної гонки озброєнь. На думку аналітиків, вони можуть "завалити" регіон новими потужними ракетами. Південнокорейські військові не повідомляли про останні випробування КНДР, але зазначили, що проводять детальний аналіз у співпраці зі Сполученими Штатами. Водночас Тихоокеанське Командування Збройних сил США (INDOPACOM) повідомило, що вже координується зі своїми союзниками та партнерами. "Така активність Північної Кореї підкреслює її зосередженість на невпинному розвитку мілітарної програми, а також свідчить про загрозу, яку це несе сусідам [Північної Кореї] та світовій спільноті", – кажуть в INDOPACOM.

 

Джеффрі Льюїс, дослідник ракет із Центру досліджень у сфері нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна, заявив, що крилаті ракети середньої дальності є не меншою загрозою, ніж балістичні ракети, і мають досить серйозний потенціал для Північної Кореї. "Це одна з систем, призначених для польоту під радарами протиракетної оборони або навколо них ", – написав Льюїс у Twitter. 

 

За словами аналітиків, крилаті ракети можуть бути озброєні звичайними або ядерними бомбами, тому вони особливо дестабілізують ситуацію, оскільки може бути незрозуміло, яку боєголовку вони несуть. Кім Чен Ин, імовірно, не був присутній на випробуваннях. За даними KCNA, процес контролював секретар центрального комітету партії і член політбюро Пак Чен Чон. Запуск ракет відбувся за день до того, як учасники переговорів щодо ядерної зброї зі США, Південної Кореї та Японії мали зустрітися в Токіо, щоб обговорити шляхи подолання протистояння з Північною Кореєю.