Центр розробив індекс безпеки ядерних матеріалів, оцінивши наскільки добре захищено ядерні об’єкти та наскільки вразливими є запаси ядерного палива до крадіжок з боку терористів чи злочинних груп.
Дослідження охопило 32 країни, які володіють понад 1 кг високозбагаченого урану (ВЗУ) і плутонію, що є основою для виробництва ядерної зброї. Дослідники оцінювали країни за такими критеріями: скільки матеріалу країни мають й у скількох місцях; безпека та заходи контролю в місцях їх зберігання; в якій мірі країни дотримуються міжнародних норм і угод з ядерної безпеки; внутрішня політична воля та потенціал для забезпечення дотримання цих норм.
Відповідно до результатів дослідження найгіршою безпека виявилась в Північній Кореї, за якою йдуть Пакистан та Іран (котрий має майже 7 кг палива з високозбагаченого урану, яке зберігається в Тегеранському дослідницькому реакторі). Наступним за Іраном йде В’єтнам, котрий також має дослідницький реактор та хитку інфраструктуру, яка його захищає.
Наступна група знизу рейтингу є більш примітною. Так, Індія за безпекою збереження ядерних запасів посіла 28-ме місце з 32 держав, Китай – 27-ме, Ізраїль – 25-те, Росія – 24-те. Україна, яка за оцінками центру має від 100 до 500 кг ядерних матеріалів, в рейтингу посіла 15-те місце.
Найкраще ж захищають свої ядерні об’єкти Австралія, Угорщина, Чехія, Швейцарія та Австрія. До десятки кращих ввійшли також Канада, Велика Британія, Німеччина та Польща.