Рішення прийнято через неможливість оперативно провести тестування ракети після усунення несправності в системі керування, що стало перешкодою запуску минулого тижня. Несправність була виявлена після того, як датчики показали занадто високе споживання електричного струму, що могло статися у разі короткого замикання.
"Ми вирішили не запускати ракету в цьому місяці", – заявив співрозмовник агентства, зазначивши, що тестування ракети після усунення несправності може тривати більше місяця.
РФ і Південна Корея підписали в жовтні 2004 року контракт на розробку і створення космічного ракетного комплексу з ракетою-носієм легкого класу KSLV-1 (Korean Space Launch Vehicle), названої "Наро".
Водночас Північна Корея заявляє про готовність запустити ракету, яка повинна вивести на орбіту супутник, за три-чотири дні. Встановлення ракети на стартовому майданчику на космодромі "сохей" фахівці почали 3 лютого, повідомило з посиланням на джерела в спецслужбах Південної Кореї агентство Ренхап.
За словами джерела, інженери в КНДР "встановили перший ступінь" ракети "далекої дії".
Міжнародне співтовариство підозрює, що насправді космічна програма КНДР є замаскованим випробуванням балістичних ракет.
Сеул і Токіо вже висловили серйозну стурбованість щодо підготовки до запуску ракети КНДР. Міністр оборони Японії Сатосі Морімото, в свою чергу, віддав наказ силам національної безпеки підготуватися до 7 грудня до перехоплення ракети або її уламків в разі загрози безпеці країни.
Нагадаємо, у квітні запуск ракети-носія "Инха-3" з супутником "Кванменсон-3" у КНДР завершився невдало.