Південна залізниця відсудила у своїх працівників 97 тис. грн за критику поїздів Hyundai

25 Січня 2013, 10:24

Як зазначає видання, керівництву залізниці не сподобався коментар голови незалежної профспілки Олександра Абросимова, опублікованого влітку в одній з українських газет. В інтерв'ю профспілковий лідер розкритикував роботу підприємства.

«Існує негласна команда не вкладати гроші в старі вагони – не купувати запчастини, не ремонтувати, а всі ресурси направляти на нові швидкісні електрички. Але ми ж всі переконалися, що ідея із закупівлею Hyundai  провалилася », – було сказано в матеріалі.

В якості аргументів проти «корейців» наводиться загибель людей під колесами швидкісних поїздів, незручності для пасажирів – мовляв, нікуди навіть багаж покласти – і відсутність фахівців та ремонтної бази.

У Південній залізниці визнали, що ця інформація псує репутацію підприємства, тому подали позов.

Після його задоволення працівники профспілки висловили обурення.

«Це просто суддівське свавілля! Все, про що я говорив, знаходить своє підтвердження в реальному житті! Запчастин не вистачає, Hyundai ламаються на кожному кроці, про корупцію на залізниці було знято вже з десяток сюжетів. Але суддя всього цього ніби не помічає!».

Колеги Абросимова по профспілці вирішили оскаржити рішення в Апеляційному суді. Але там скаргу не прийняли до розгляду, знову повернувши справу до Ленінського суду.

Юрист профспілки Костянтин Савлук запевняє: суд не мав права приймати рішення на користь Південної залізниці.

«По-перше, в статті не фігурує профспілка Харківської вагонної дільниці № 1, там немає таких слів. Немає їх у позовній заяві, з таким же успіхом гроші можна стягнути з будь-якої профспілки України. По-друге, свій коментар Абросимов давав як приватна особа: на момент інтерв'ю був у відпустці і не був головою профспілки, у нас є відповідні документи», – зазначив він.

Юрист упевнений: Південна залізниця намагається розправитися з профспілкою за допомогою стягнення величезної суми. На самому підприємстві ситуацію не коментують.

«Ми зайняли нейтральну позицію і утримуємося від будь-яких коментарів», – заявила начальник прес-служби Південної залізниці Ірина Романенко.

Співробітники залізниці платити не мають наміру і планують знову відстоювати свою правоту в суді. Засідання призначене на початок лютого.

Нагадаємо, з критикою щодо закупівлі потягів Hyundai виступив Віктор Янукович.

 

Крім цього, голова українського відділення Transparency International Олексій Хмара вважає, що "справа Hyundai" у перспективі може стати предметом антикорупційного розслідування.

У свою чергу депутат від ВО «Батьківщина» Володимир Яворівський пропонує Верховній Раді створити тимчасову слідчу комісію щодо перевірки доцільності придбання електропоїздів Hyundai у 2010 році.

Позначки:
98