Південна Корея закрила останній масштабний проект співпраці із КНДР

10 Лютого 2016, 13:39

Південна Корея заявила про закриття останнього масштабного проекту із КНДР – спільної промислової зони Каесон. Про це повідомляє ABC News у середу, 10 лютого.

Сеул наголосив, що закриває даний проект співробітництва внаслідок несанкціонованого запуску Пхеньяном ракети-носія, яка вивела на орбіту супутник. Південна Корея також звинуватила КНДР у використанні отриманої у Каесоні валюти на розвиток ядерної  та ракетної програм. За час свого функціонування, спільна промзона принесла Сеулу 560 млн доларів прибутку.

Читайте також: Північна Корея відновила роботу ядерного реактора – нацрозвідка США

У промисловій зоні Каесон працюють близько 53 тисяч мешканців Північної Кореї, які виготовляють годинники, предмети стилю та іншу продукцію на південно-корейських фабриках.

Концепція спільної промислової зони була розроблена у 2000 році під час історичного саміту лідерів КНДР Кім Чен Іра та президента Південної Кореї Кім Де Чжуна. Вже у 2004 році відкрито перший завод. Двічі Північна Корея створювала перешкоди у функціонуванні спільного виробництва. У 2009 році Пхеньян обмежив доступ жителів Південної Кореї до спільної промислової зони на знак протесту проти військових навчань Південної Кореї та США. У 2013 році Пхеньян заблокував роботу Каесону та відкликав своїх працівників на строк у 5 місяців внаслідок ескалації напруження у відносинах між двома Кореями через третє ядерне випробування КНДР.

Закриття Південною Кореєю спільної промислової зони із КНДР є складовою частиною санкцій, накладених на Пхеньян у відповідь на запуск ракети 7 лютого.

Нагадаємо, наприкінці січня 2015 року уряд Японії встановив завдяки супутниковим знімкам наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.

7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування.