Південна Корея відреагувала на захоплення своїх фабрик у КНДР

12 Лютого 2016, 11:46

Південна Корея відрізала постачання електроенергії та води до промислового району Каесон у Північній Кореї, який був спільним проектом співпраці обох Корей. Про це повідомляє ABC News у п’ятницю, 12 лютого.

Сеул здійснив даний крок у відповідь на введення до Каесону північнокорейських військ, захоплення майна та депортації всіх південнокорейських робітників району 11 лютого. 

Промисловий район Каесон був останнім великим символом співпраці між Південною Кореєю та КНДР.

Ескалація напруженості у відносинах між двома країнами спричинена нещодавнім запуском Пхеньяном ракети, що Сеул, Вашингтон та їх союзники розцінили, як заборонене Радою Безпеки ООН випробування ракетної техніки. Північна Корея стверджує, що її дії на комплексі Кесон стали відповіддю на раніше рішенням Сеула припинити співпрацю зі своєї сторони на знак протесту проти запуску ракети.

У ніч на 11 лютого, 280 південнокорейських працівників, які перебували у промисловому районі на території КНДР перетнули кордон Південної Кореї. Їх прибуття розвіяло побоювання Сеула, що деяких із них можуть стати заручниками Пхеньяна, і знизило ризики ескалації напруження до рівня силового протистояння.

Проте Пхеньян не дозволив Сеулу повернути будь-яку вже готову продукцію зі своїх фабрик у районі Кесон, а також заборонив вивести обладнання, яке знаходиться у власності Південної Кореї.

Північна Корея також повідомила про закриття міжкорейської автомагістралі, що проходить через Каесон, і про припинення двох транскордонних ліній зв'язку.

Нагадаємо, наприкінці січня 2015 року уряд Японії встановив завдяки супутниковим знімкам наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.

7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування. І вже 10 лютого Південна Корея оголосила, про припинення співпраці із КНДР у проекті спільного промислового району на знак протесту проти ракетного пуску 7 лютого, а також через використання Пхеньяном отриманих прибутків від діяльності промзони на розробку ядерних та ракетних технологій.

Вже 11 лютого Пхеньян ввів війська у район Каесон, примусово депортував південнокорейських працівників та захопив усе майно Сеулу, розташоване на території промислової зони.