Південна Корея відмовилася від пропозиції КНДР поновити “ядерні переговори”

27 Травня 2013, 09:33

"Дії набагато важливіше слів", – цитують південнокорейські ЗМІ заяву представника міністерства у справах об'єднання Південної Кореї.

Він заявив журналістам: "Якщо Північ дійсно хоче діалогу, то першим кроком має стати позитивну відповідь на наші повторювані заклики до переговорів на робочому урядовому рівні з питання про промисловій зоні Кесон".

Раніше Пхеньян ухвалив рішення про зупинку роботи спільної з Півднем промислової зони Кесон на своїй території, вивівши з підприємств північнокорейських робітників. Сеул вимагає забезпечити збереження належних йому сировини та обладнання на підприємствах зони та проведення переговорів з Північною Кореєю з цих питань.

Представник південнокорейського міністерства також піддав КНДР критиці за персональні нападки на президента Південної Кореї Пак Кин Хе.

"Для підтримки здорових відносин між корейськими державами Північ повинен проявляти стриманість і негайно відмовитися від подібних висловлювань, які настільки непристойні, що ми не можемо їх цитувати", – сказав він.

Раніше північнокорейські ЗМІ назвали Пак Кин Хе "маніяком конфронтації" у відповідь на її заяву про те, що північнокорейський лідер Кім Чен Ин провидить політику, що веде до нагнітання напруженості на Корейському півострові.

Як повідомлялось, КНДР 4 квітня відкинула пропозицію Південної Кореї про проведення переговорів щодо співпраці двох країн у промисловому районі Кесон.

Індустріальна зона продовжувала функціонувати навіть при загостренні відносин між двома Кореями, проте 3 квітня КНДР закрила доступ в Кесон для південнокорейських співробітників, вони не вийшли на роботу.

Напруженість у відносинах між Північною і Південною Кореями почалася після того, як Пхеньян в грудні запустив у космос ракету з супутником, а через два місяці провів успішне випробування ядерної зброї, що викликало різке невдоволення Сеула.

Експерти вважають, що ескалація конфлікту на Корейському півострові призведе до початку війни, свій перший ракетний удар Пхеньян завдасть по столиці Японії Токіо.