Президент Південної Кореї Пак Кин Хє у вівторок, 16 лютого, заявила, що держава припиняє надавати фінансову допомогу КНДР у зв’язку із агресивними діями Пхеньяну. Про це повідомляє ABC News.
Глава південнокорейської держави також наголосила, що Північній Кореї загрожує крах, якщо вона не відмовиться від своєї військової ядерної програми.
Під час виступу у парламенті, Пак Кин Хє підкреслила правильність закриття проекту співпраці із КНДР у промисловому районі Каесон. Очільниця держави також зазначила, що Південна Корея надалі вживатиме «сильніші та ефективніші» заходи для того, щоб реалізація ядерних амбіцій Північної Кореї привела до прискореного розпаду її режиму.
Сеул згорнув свою співпрацю із Пхеньяном у промисловому районі Каесон після запуску північнокорейської ракети дальньої дії, що відбулося всупереч резолюціям Ради Безпеки ООН. Даний запуск розцінюється Сеулом та Вашингтоном як випробування балістичної ракетної техніки. Також в минулому місяці Північна Корея здійснила четверте ядерне випробування.
За надання Північній Кореї фінансової допомоги та зближення з даною країною виступають південнокорейські ліберали. Ліберальна партія перебуває в опозиції. Її представники розкритикували припинення співробітництва із Пхеньяном у районі Каесон.
За словами президента Південної Кореї, Сеул спрямував до КНДР понад $3 млрд урядової та гуманітарної допомоги з середини 1990-х років.
Нагадаємо, наприкінці січня 2015 року уряд Японії встановив завдяки супутниковим знімкам наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.
7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування. І вже 10 лютого Південна Корея оголосила, про припинення співпраці із КНДР у проекті спільного промислового району на знак протесту проти ракетного пуску 7 лютого, а також через використання Пхеньяном отриманих прибутків від діяльності промзони на розробку ядерних та ракетних технологій.
Вже 11 лютого Пхеньян ввів війська у район Каесон, примусово депортував південнокорейських працівників та захопив усе майно Сеулу, розташоване на території промислової зони. Сеул у відповідь відрізав район від електро- та водопостачання.