Південна Корея провела морські навчання з перехоплення кораблів КНДР

2 Березня 2016, 12:56

Військово-морські сили Південної Кореї у середу, 2 березня, здійснили навчання з перехоплення підозрілих кораблів та підводних човнів Північної Кореї. Про це повідомляє агентство Yonhap News

Дані навчання ВМС Південної Кореї стали першими поблизу нової бази на південному острові Чеджу.

Низка кораблів військово-морського флоту та суден берегової охорони, два гелікоптери та один підводний човен здійснили маневри в районі нової бази на острові Чеджу, йдеться в заяві південнокорейських ВМС. 

Військові підрозділи були розгорнуті для перехоплення суден за сценарієм, де південнокорейським силам необхідно шукати північнокорейський корабель, що проходить через вказаний район із вантажем зброї масового знищення. Військово-морські Південної Кореї сили також продемонстрували операцію перехоплення північнокорейського підводного човна.

«Завдяки останнім навчанням, які здійснили ВМС з нагоди відкриття військового порту на острові Чеджу, військово-морський флот підтвердив свою рішучість охороняти морський кордон Південної Кореї», – йдеться в заяві південнокрейських ВМС.

Будівництво військово-морської бази на Чеджу дозволяє ВМС розгорнути військові сили з більшою оперативністю. База є стратегічною фортецею для захисту основного морського маршруту руху в південному напрямку.

На будівництво військово-морської бази на Чеджу пішло 23 роки та більше $810 млн. Нова база здатна прийняти 20 бойових кораблів і два круїзних судна одночасно.

Офіційні представники ВМС Південної Кореї також заявили, що нова база дозволить значно скоротити час у дорозі для судів військово-морських сил на шляху до стратегічно важливих морських гарячих точок.

Нагадаємо, наприкінці січня 2015 року уряд Японії встановив завдяки супутниковим знімкам наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.

7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування. І вже 10 лютого Південна Корея оголосила, про припинення співпраці із КНДР у проекті спільного промислового району на знак протесту проти ракетного пуску 7 лютого, а також через використання Пхеньяном отриманих прибутків від діяльності промзони на розробку ядерних та ракетних технологій.

Вже 11 лютого Пхеньян ввів війська у район Каесон, примусово депортував південнокорейських працівників та захопив усе майно Сеулу, розташоване на території промислової зони. Сеул у відповідь відрізав район від електро- та водопостачання. Також, 16 лютого Південна Корея заявила про припинення надання фінансової допомоги КНДР.

Вже 17 лютого в рамках протидії агресії КНДР до Південної Кореї прибули найсучасніші винищувачі США, здатні нести ядерний заряд.