Піти, аби залишитися

ut.net.ua
19 Вересня 2008, 00:00

 

 
 
 
 
 
 
 
Все ж таки, наша політика – найунікальніша в світі. Два тижні говорили-балакали, що згідно із законодавством, в разі розвалу коаліції демократичних сил ні спікер, ні прем’єр-міністр не матимуть права продовжувати сидіти в своїх кріслах. І уряд, який, нагадаю, зветься коаліційним, має відтепер лише виконувати свої обов’язки. Звичайно, Юлія Володимирівна завчасно попередила, що не залишить у ці буремні дні керма країни попри будь-які угоди. Чи це особливість її натури, чи перший виборчий хід – вирішуйте самі. Але те, що не тільки пересічні виборці, а й кваліфіковані журналісти разом із нардепами в один голос назвали заяву про відставку спікера Арсенія Яценюка неочікуваною – це вже симптом. Ну доки ми дивуватимемо світ тим, що правила в Україні існують лише до того моменту, коли комусь доводиться їх порушити?! Поки що з усіх, хто мали би продемонструвати законослухняність, один Яценюк ризикнув бути послідовним. І – вразив. Хоча, якщо розібратися, то не зробив нічого особливого. Це досить мудро – він ще лишається керувати, доки регламентний комітет не розгляне його заяву, та «ситуативні» коаліціанти в особі БЮТу і ПР ризикують розсваритися, ділячи ще не звільнене спікерське крісло.
 
Напередодні заяви про відставку Яценюк був не в гуморі, на запитання журналістів відповідав коротко й різко. Та все ж дозволив собі трохи лірики: «Головне – зрозуміти, що немає вічної влади й вічних політиків». Це були роздуми перед безсонною ніччю – у відставку він подав наступного ранку.
 
Одразу ж у кулуарах Ради почали жваво обговорювати заповітну мрію Володимира Литвина – знову покерувати парламентом. Група «Народна самооборона» закликала колег-парламентарів до перемовин щодо створення коаліції у складі НУ-НС, БЮТу і блоку Литвина. За такого розвитку подій литвинівці можуть розраховувати на крісло спікера ВР.
 
Скидається на те, що Яценюкові вже самому набридла роль «призначенця», і в його лексиконі частіше стала спливати фраза «моя партія». Він не повідомляє подробиць, але очевидно, що найближчим часом з’явиться політичний проект імені Яценюка. Це додасть йому впевненості та, без сумніву, дозволить почуватися в політиці більш впевнено й самостійно.
Позначки: