Після вироку Тимошенко Жванія передумав будувати «бананову республіку» в Україні

12 Жовтня 2011, 10:21

Члени Колегії ХДС переконані, що також не менш загрозливим для демократичного вибору України є проект закону про вибори народних депутатів, який днями був внесений депутатами більшості до Верховної Ради.

«Вирок Тимошенко і лобіювання більшістю свого закону про вибори – це рівнозначні елементи у матриці перетворення України в «бананову республіку». На жаль, режисери подібного сценарію, перебуваючи в оточенні глави держави, не усвідомлюють наслідків, які є загрозливими і для президента, і для країни в цілому», – переконані у ХДС.

Партія закликає за жодних обставин не підтримувати, так звану, «змішану» систему виборів до Верховної Ради, бо «це означатиме повернення до політичного феодалізму». «Вважаємо, що цей (виборчий) закон написаний з єдиною метою запровадити в Україні монопартійну систему, що призведе до повної узурпації влади, як у Радянському Союзі, та остаточно закриє Україні двері до Європи», – йдеться в заяві Колегії ХДС.

Партія закликає всі демократичні сили суспільства в цих умовах не допустити ухвалення загрозливого для демократії «змішаного» виборчого закону.

«Жодних компромісів у цьому питанні бути не може», – наголошується в заяві.

Водночас Секретар партії Християнсько-Демократичний Союз Давид Жванія підкреслив: «Якщо, так званий, «змішаний» закон про вибори, який лобіюється відомими сценаристами з оточення президента, буде голосами ПР, її сателітів та політичних прихвоснів ухвалений у ВР, то ХДС бачить лише один шлях – бойкот виборів 2012 року. У такому разі парламентські форми політичної боротьби будуть вичерпані, і дострокові президентські вибори стануть неминучими».

Як повідомлялось, у вересні виступаючи перед учасниками з’їзду партії Християнсько-Демократичний Союз, координатор парламентської групи «Право вибору» Давид Жванія заявив, що епоха маленьких партій в Україні закінчилася. Настав час великих ідеологічних проектів.

«Час усвідомити, що один в полі не воїн. На жаль, місцеві вибори відкинули цей об’єднавчий процес, оскільки у деяких є свої дрібні меркантильні інтереси. Ми повинні пройти складний і довгий етап об’єднання, зокрема, і в рамках Верховної Ради», – наголосив він.

Нагадаємо, у червні нинішнього року, народний депутат Давид Жванія і «група товаришів», без будь яких меркантильних інтересів, приєдналися до парламентської коаліції.  

Читайте також: Обслуговуючий персонал