Після “виховної роботи” Януковича регіонали готові до рекордного голосування за свого омбудсмена

20 Березня 2012, 14:21

Про це на брифінгу заявив заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.

За його словами, «парламентською більшістю після провалу голосування за Валерію Лутковську була проведена просвітницько-виховна робота, і наскільки я поінформований, президентом чи командою президента поставлено завдання не просто провести Лутковську будь-якою ціною, а зібрати рекордну кількість підписів за неї».

За словами віце-спікера, багато депутатів з більшості «займаються активним збором підписів», на сьогодні вже зібрано більше як 226 підписів.

«Ми створюємо прецедент, що поки не добито всіх, кандидатуру Лутковської будуть вносити хоч і сто разів. Це абсолютно неправильно з точки зору і політичної, і парламентської етики», – підкреслив Томенко.

Він зазначив, що на сьогодні фракції меншості ще остаточно не визначились зі своєю кандидатурою на посаду омбудсмана.

Н, 15 березня у ВР відбулось голосування з обрання нового Уповноваженого з прав людини.

На посаду омбусдмена було висунуто дві кандидатури – Євгенія Захарова, який набрав 134 голоси, та Лутковську, яку підтримали 212 депутатів.

За словами голови Лічильної комісії ВР Миколи Шершуна, 392 народних депутати одержали бюлетені для голосування, а проголосував 391 депутат. При цьому недійсними визнано 27 бюлетенів, а 18 народних депутатів не підтримали жодну із кандидатур.

Лічильна комісія оголосила, що на посаду омбудсмана нікого не обрано.