Вранці 10 грудня світові ціни на нафту знижуються після короткочасного підвищення.
Так, до 7:35 за Києвом ф'ючерси на Brent подешевшали на $ 0,81 до $ 66,03 за барель, а ф'ючерси на WTI – на $ 0,85 до $ 62,97. У вівторок ціни на обидва еталони впали до п'ятирічних мінімумів.
"Незважаючи на коливання протягом дня, фундаментальні показники не змінилися: пропозиція перевищує попит більшу частину року. Ціни не перестають знижуватися; цікаво, коли вони досягнуть дна, тому що поки його не видно", – сказав старший аналітик National Australia Bank Фін Зібель.
Згідно з даними Американського інституту нафти, запаси цього енергоносія в США минулого тижня зросли на 4,4 мільйона барелів при прогнозі зниження на 2,2 мільйона барелів. Управління енергетичної інформації США погіршило прогноз зростання видобутку нафти в країні на наступний рік на 100 тис. барелів на добу з урахуванням низьких цін і повільного зростання споживання.
Водночас, міністр енергетики Алжиру повідомив, що ОПЕК може провести позачергову нараду до планової зустрічі в червні, щоб обговорити заходи проти надлишку нафти на світовому ринку.
Як відомо, на зустрічі в листопаді ОПЕК прийняла рішення зберегти видобуток на колишньому рівні, щоб зберегти частку світового ринку.
Нагадаємо, бюджет РФ на 2015 рік планували затвердити з урахуванням ціни нафти марки Urals на рівні $96 за баррель. Тим часом, ціни на "чорне золото" впали нижче прогнозованого показника.
Також повідомлялося, якщо ціна на російську нафту опуститься до $90 за барель на кілька місяців, це буде ударом для бюджету РФ, а ціна у $80 за барель стане відчутною вже за кілька тижнів. Крім того, різке падіння ціни завжди провокує відтік капіталу.
Експерти зазначають, що обвал ціни на нафту призведе до краху економіку Росії.