Після саміту у Вільнюсі Янукович на кілька днів “інтегрується” в Китай

29 Листопада 2013, 10:33

Візит Януковича здійснюватиметься на виконання двосторонніх домовленостей, досягнутих на найвищому рівні в рамках Саміту з питань ядерної безпеки (26-27 березня 2012 року, м. Сеул, Республіка Корея), а також на запрошення голови КНР Сі Цзіньпіна.

Програмою державного візиту передбачаються, зокрема, переговори Віктора Януковича з Сі Цзіньпіном у вузькому та розширеному форматах, зустрічі з керівництвом уряду та парламенту країни. Також планується відвідання Януковичем провінції Шеньсі та його виступ на бізнес-форумі за участю представників ділових кіл України та Китаю.

За словами Льовочкін, першочергову увагу під час перговорів приділятиметься питанням практичної реалізації та перспектив розвитку українсько-китайської співпраці, насамперед, у торговельно-економічній, інвестиційній, фінансово-кредитній, енергетичній, аграрній та науково-технічній сферах.

Глава АП підкреслив, що за результатами візиту сторони мають намір підписати низку важливих документів, спрямованих на поглиблення відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм і розширення двосторонньої взаємодії, зокрема в політичній, енергетичній, авіабудівній, аграрній, гуманітарній та інших сферах.

Як повідомлялось, у вересні Янукович заявив, що з нетерпінням чекає зустрічі з керівництвом КНР- президентом Сі Цзіньпін і прем'єром Лі Кецяном

У червні Україна підписала меморандум про співробітництво з КНР у аграрній галузі. Зокрема, передбачається взяти кредит у Експортно-імпортного банку Китаю у $3 млрд.

Востаннє Янукович відвідував Китай у вересні 2010 року.

Нагадаємо, наразі Віктор Янукоич перебуває у Вільнюсі на саміті «Східного партнерства», під час якого, за словами президента Литви Далі Грібаускайте, лідерам ЄС не вдалося його переконати у необхідності асоціації України з Євросоюзом саме зараз.

Читайте також: Янукович шукає порятунку в Китаї