Після розгону мітингів у Білорусі Лукашенка нагородив понад 300 силовиків

18 Серпня 2020, 12:05

Аляксандр Лукашенка, якого ЦВК Білорусі назвала переможцем президентських виборів, підписав указ про нагородження "за зразкове виконання службових обов'язків" силовиків. Відповідний указ опублікований на юридичному порталі.

 

Медалями "За бездоганну службу" першого, другого і третього ступеня були нагороджені більш як 300 співробітників міністерства внутрішніх справ Білорусі.

 

Як повідомлялося, згідно з офіційними результатами, на виборах президента Білорусі Аляксандр Лукашенка набрав 80,1% голосів, Ціханоуска – 10,1%. Одразу після оголошення результатів Ціханоуска заявила про створення Координаційної ради для мирної передачі влади. Також опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. Офіційно білоруська влада повідомила лише про одну смерть  – Аляксандра Тарайковского. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. До лікарень потрапили не менше 250 людей.

 

Водночас Лукашенка заявив, що влада "ще м’яко" зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.