Після погромів у Лондоні затримали понад 40 осіб

7 Серпня 2011, 18:57

Як повідомляє ВВС, під час нападів на співробітників поліції були поранені щонайменше 26 правоохоронців. Як повідомили представники лондонської поліції, двоє співробітників правоохоронних органів досі перебувають у лікарні.

При цьому травми отримали також троє цивільних.

Відзначається, що з часів заворушень 1985 відносини між жителями Тоттенхема і поліцією були хорошими. Але після перестрілки, що сталася минулого тижня, ситуація стала вкрай напруженою.

На вулиці Тоттенхема вийшло більше 200 осіб. Вони змітали все на своєму шляху.

У хід йшли пляшки із запальною сумішшю, камені і палиці. За британськими законами правоохоронцям в таких випадках зброю не видають – в їхньому арсеналі були лише палиці і щити. Також було задіяно кінну поліцію.

Дотла згорів великий магазин, автобус і поліцейська машина. Розгромлені банки, магазини і поліцейський відділок.

За словами очевидців, як дорослі, так і підлітки під'їжджали до магазинів на автомобілях і заповнювали товарами багажники.

"Інші люди приходили пішки, заповнювали електроприладами візки супермаркету і вивозили їх з собою", – розповіла місцева мешканка, яка не захотіла бути названою.

У неділю вранці місце нічних заворушень було оточено поліцейським кордоном. Місцеві жителі тим часом намагалися оцінити обсяг збитків, заподіяних їхньому району.

"Люди залишилися без даху над головою, і ми не знаємо напевно, чи є в будинках загиблі, – повідомив парламентарій від округу Тоттенхем Девід Леммі. – Постраждали звичайні люди: продавці магазинів, жінки, діти".

Депутат висловив занепокоєння у зв'язку з тим, що мирна акція протесту переросла в сцену насильства. Він також додав, що безлади тривали кілька годин, перш ніж на місце прибула поліція.

Як передає Німецька хвиля, заворушення були викликані загибеллю від поліцейської кулі 29-річного чоловіка увечері 4 серпня. Згідно з даними поліції, правоохоронці зупинили для перевірки таксі, з якого пролунав постріл. Один з поліцейських дивом не загинув, оскільки куля застрягла в його рації. У відповідь на вогонь нападник був застрелений. Влада перевіряє цю версію. Як з'ясувалося, загиблий був батьком чотирьох дітей.