За його словами, на території Криму, не враховуючи Севастополь, розташована 71 земельна ділянка загальною площею близько 14,7 тис. га, які використовує ЧФ Росії. З них практично всю площу – понад 14,5 тис. га, займають ділянки, розташовані за межами населених пунктів.
"На сьогоднішній день в Криму нормативна грошова оцінка земель, виходячи з якої нараховується орендна плата і податок на землю, виконана тільки в межах населених пунктів. За межами вона не проводилася, відповідно Україна несе фінансові втрати за оренду земель, що використовуються Чорноморським Флотом", – заявив Чабанов.
Глава Рескомзему нагадав, що відповідно до Угоди між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту, і взаєморозрахунки, платежі, які виплачує російська сторона за використання земельних ділянок, здійснюються в рахунок зменшення боргу України перед Росією. Ці кошти зараховуються як прибуткове джерело спеціального фонду Держбюджету України.
З метою виключення втрат доходів місцевих бюджетів, де розташовані об'єкти ЧФ, постановою Кабміну від 16 листопада 2011 року №1172 затверджені критерії розподілу місцевим радам додаткової дотації з державного бюджету.
У зв'язку з цим органам місцевого самоврядування рекомендовано провести нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які використовуються Чорноморським флотом на території України, та встановити розмір орендної плати за використання ділянок на рівні 3% від їх нормативної грошової оцінки на 2013 рік і 4% для розрахунку на 2014 і наступні роки.
Таким чином, місцеві ради, в чиїх межах перебувають землі, орендовані Чорноморським флотом Росії, отримають додаткову дотацію з держбюджету близько 7 млн грн. в 2013 році, і близько 10 млн грн в 2014 і наступних роках, зазначив Чабанов.
Керівник кримського Рескомзему також повідомив, що для проведення грошової оцінки земельних ділянок, які використовуються ЧФ, розташованих за межами кримських населених пунктів, необхідно близько 3,5 млн грн. При цьому проведення цих робіт можливе лише після узгодження російською стороною матеріалів інвентаризації земель, зайнятих ЧФ. На даний момент не погоджені 13 земельних ділянок загальною площею 14,187 тис. га.
"Органи місцевого самоврядування виділили землі, які увійшли до Угоди з Російською Федерацією. Це проблема. РФ наполягає на звільненні цих ділянок і тому процес затягнувся, протягом 2 років йде узгодження і перепогодження", – розповів Чабанов.
Він також повідомив, що на проведеному 2 тижні тому в Севастополі засіданні двосторонньої міжвідомчої комісії за участю українських і російських дипломатів було прийнято рішення, що ті ділянки, які віддані в оренду ЧФ, потрібно звільняти від інших користувачів, а в разі якщо вони вже отримали держакт на землю, його необхідно скасовувати в судовому порядку.
"Сьогодні завдання земельних органів та дипломатів – завершити процес узгодження і провести нормативну грошову оцінку земель під об'єктами Чорноморського флоту до кінця 2012 року", – додав глава Рескомзему.
Він також зазначив, що за попередніми розрахунками надходження до місцевих бюджетів Криму від розподілу додаткової дотації за оренду ЧФ ділянок, розташованих за межами населених пунктів, можуть скласти в 2013 році – близько 29 млн грн, а в 2014 році – близько 38 млн грн.
З урахуванням об'єктів ЧФ, розташованих на землях Севастополя, Крим може отримувати до 100 млн грн в рік, вважає голова Рескомзему автономії.
Нагадаємо, сьогодні, 1 лютого, мав розпочатися черговий раунд переговорів між Україною та Росією щодо перебування російського Чорноморського флоту в Севастополі.