Велика коаліція, що включає п’ять фракцій, які працюють на одному полі, але ідеологічно відрізняются між собою, апріорі не може бути стійкою, але ніхто з учасників не хоче виходити з її складу – у цьому полягає парламентський парадокс. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
«Коаліція, як і політичний союз двох її основних учасників (БПП і «Народного фронту») – це своєрідний шлюб за розрахунком. Проте у цього шлюбу є певні ідеологічні підвалини. Це Майдан, що їх об’єднує, громадська думка, пов’язана з Майданом, спільні ідеологеми та цілі (євроінтеграція), необхідність проведення реформ, демократизація України, протистояння Росії тощо», – сказав він.
За його словами, існують лише розбіжності у способі здійснення таких кроків.
Експерт зазначає: «Деякі політичні сили в опозиції є популістськими і зараз виступають у ролі напівопозиції, критикуючи старших партнерів, які взяли на себе головну відповідальність у виконавчій владі».
Фесенко стверджує, що в коаліції є внутрішні протиріччя, які зараз трохи активізувалися, але це конфлікти на маргінесі, ніхто з лідерів фракцій учасників коаліції не хоче виходити з її складу.
«Нині прямих ризиків розпаду коаліції немає. Вони виникнуть, скоріше за все, восени у зв’язку з місцевими виборами або після них. Плюс, восени традиційно зростає соціально-економічна напруга, також виникнуть серйозні приводи, пов’язані з новими тарифами», – зазначає політолог.
Зазначимо, коаліцію у парламенті створили 27 листопада минулого року.
Нагадаємо, 31 березня заступник голови АП Дмитро Шиків повідомив, що з 290 зобов'язань, прописаних у коаліційній угоді, виконано лише 15.
Як повідомлялося, новим координатором коаліції став Олег Ляшко.