Як повідомляє видання, однокімнатні квартири продають по $30-35 тисяч. А непоганий особняк біля столиці можна купити за $120 тис. Дешевше зараз хіба в Білорусі.
Експерти відзначають, що низькі ціни на житло свідчать про те, що ринок нерухомості і будівництва в Україні так і не ожив після кризи. Головна причина – відсутність доступних іпотечних кредитів (у той час як у більшості сусідніх країн кредитування продовжується).
«Три роки тому середній клас почав купувати в кредит автомобілі, квартири… Але після кризи, скасування іпотеки цей шар знищений», – говорить президент Асоціації будівельників Мілан Паєвич.
Утім, нижче нинішнього рівня ціни на квартири в Києві опускатися вже не будуть – запевняють гравці ринку нерухомості.
«Будівельний бізнес не опустить ціну житла нижче собівартості», – вважає Паєвич.
Що стосується вторинного ринку, то на ньому ціни, на думку ріелторів, також на дні.
«Якщо ви хочете купити квартиру в Києві – краще зробити це зараз, ціни на нерухомість будуть рости. Дешеве житло скуповується і перепродується вже за більш високу ціну. Тому нижня планка цін буде рости, але не більше ніж на 1% на місяць», – стверджує аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.
«Дно вже пройдене і незабаром ціни навіть піднімуться – банки знову починають давати кредити. Тільки за останній місяць до мене зверталося близько півтора десятків банків з тим, щоб ми пропонували клієнтам кредитуватися», – зазначає гендиректор агентства нерухомості «Альянс-Брок» Андрій Сокур.
Експерти також зазначають, що в країнах Європи ціни на нерухомість у кризовий період, звісно, впали. Однак потім знову зросли.