Піскун пояснив, що не порушував справу проти Кучми цілком природно

22 Березня 2011, 10:16

"Жодних підстав, повірте мені, не було тоді для порушення кримінальної справи проти Кучми. Не тому, що він був президентом – він же не був президентом у 2005 році, тому при Ющенку (третьому президенті Вікторі Ющенку – ред.) я міг би порушити будь-яку справу стосовно колишнього президента або його команди і це тільки розцінювалося б як успіх", – заявив він у понеділок увечері, коментуючи поки офіційно не підтверджену інформацію про справу проти екс-президента.

"Але оскільки жодних підстав для цього не було, ми, природно, не порушували ніяких кримінальних справ", – підкреслив Піскун.

"До сьогоднішнього дня мені не було відомо, що стосовно Кучми було порушено будь-якого кримінального справа", – додав екс-генпрокурор.

Коментуючи інформацію про можливе порушення кримінальної справи проти Кучми, Піскун зазначив, що "не повірив таким чуткам".

У той же час екс-генпрокурор підкреслив, що слідчі Генпрокуратури мають право на порушення будь-якої кримінальної справи відносно будь-якого громадянина України, якщо для цього є достатньо правових підстав.

"Якщо вони (Генпрокуратура – ред.) знайшли достатньо правових підстав, вони порушили (кримінальну справу – ред.). Якщо ж правових підстав достатніх не знайшли, або взагалі жодних підстав не знайшли, то вони не мали жодних прав порушувати якісь справи", – зазначив Піскун.

Піскун був генпрокурором у 2002-2003 роках, після рішення суду на його користь – з кінця 2004 року по жовтень 2005 року, а також із кінця квітня по кінець травня 2007 року.

Нагадаємо, двоє, не пов’язаних між собою, джерел з вищих ешелонів влади підтвердили, що проти колишнього президента Леоніда Кучми порушено кримінальну справу в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. У Генпрокуратурі, однак, цю інформацію не підтвердили, але і не заперечили.