Пілот літака Germanwings міг свідомо спричинити аварію – французький прокурор

26 Березня 2015, 15:18

Один з пілотів літака Germanwings, який зазнав аварії у французьких Альпах, міг свідомо спричинити катастрофу. Про це заявив французький прокурор Бріс Робін.

За його словами, 28-річний громадянин Німеччини Андреас Любіц на момент аварії, вочевидь, перебував сам. Крім того, запис з «чорного ящика» свідчить, що пілот увімкнув систему контролю над польотом за 10 хвилин до катастрофи.

«Він … відмовився відкрити двері кабіни пілотів і свідомо почав спуск літака», – заявив Робін (раніше повідомлялося, що другий пілот залишив кабіну незадовго до падіння літака, і не зміг повернутися, бо двері були зачинені зсередини – ред.).

За словами прокурора, наразі слідство немає даних щодо можливих зв’язків Любіца з терористами чи екстремістами. Разом з тим, слідчі попросили своїх німецьких колег надати детальну інформацію про особу пілота та дані про його особисте життя. 

Нагадаємо, 24 березня на півдні Франції розбився пасажирський літак Airbus 320 авіакомпанії Germanwings. На борту перебували 144 пасажири і 6 членів екіпажу. 

Авіакомпанія Lufthansa, яка володіє лоукостером Germanwings, вважає причиною авіакатастрофи А320 «нещасний випадок».