Підвищення ціни на газ в Україні віддаляє можливість закупівлі блакитного палива з Росії – експерти

28 Березня 2017, 17:38

Експерти сходяться на думці, що підвищення ціни на газ в Україні віддаляє можливість повернутися до закупівлі блакитного палива з Росії, повідомляє польське видання wnp.pl.

Україна вже близько 18 місяців не закуповує газ з Росії. Як зазначає видання, це було викликане рішенням Росії завищити ціни на сировину, а також згубними відносинами між Києвом і Москвою.

"Україна вирішила, що більше не буде заручницею російського газу. Проте це не виключає закупівлі сировини в майбутньому, але ціна на газ повинна бути ринковою", – пише видання.

Росія спочатку не реагувала на таке рішення, хоча, через масштаби закупівель газу Україною, втрата такого клієнта була болючою, підкреслює видання. Кремль, очевидно, вважав, що Київ буде змушений повернутися до закупівлі. У той самий час, після двох сезонів опалення Україна добре справляється без російського газу.

"У Країні реалізують програми економії сировини, а необхідний газу (в основному російський) почали імпортувати з Заходу. Росія назвала такий крок не раціональним, але Київ це не хвилювало", – пише польське ЗМІ.

Тепер Київ хоче підвищити ціни. Очікується, що ціна на "блакитне паливо", а також тепло, буде прямо залежати від вартості імпортного газу. На практиці це означає комерціалізацію цін на сировину. Деякі експерти вважають, що це може привести до різкого зростання цін. З іншого боку, таким чином Київ відкидає будь-які аргументи прихильників покупки газу в Росії. Оскільки ціна на сировинні товари буде ринковою, їх можна буде придбати у будь-якого постачальника і на ринку газу можна буде вибрати кращу пропозицію. 

Як повідомлялося, раніше у Нафтогазі розповіли про плани з відновлення імпорту російського газу.