Підтримка Росією “виборів” в ОРДіЛО відкидає мінський процес далеко назад – Геращенко

22 Листопада 2018, 19:52

У Мінську в четвер, 22 листопада, на засіданнях Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі українська сторона висловила рішучий протест щодо так званих "виборів" в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Про це повідомив представник України в ТКГ Євген Марчук, передає перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

 

 

"Закінчилося засідання ТКГ і робочих груп в Мінську. Як інформує новопризначений представник України в ТКГ Євген Марчук, засідання всіх груп українські переговорники розпочали з протесту проти псевдовиборів на Донбасі, організованих РФ і невизнаних світом. Україна вимагає негайного розпуску псевдоустанов", – йдеться в повідомленні.

 

Геращенко наголосила що підтримка РФ цих псевдовиборів ставить під загрозу мирні переговори.

 

"Українська сторона на засіданні всіх робочих груп, а також на ТКГ, зробила заяви про незаконність, нелегітимність так званих "виборів", не визнання їх міжнародним співтовариством, невідповідність їх букві і духу мінських угод, нікчемність їх результатів… Підтримка РФ цих псевдовиборів відкидає мінський процес далеко назад, ставить під загрозу мирні переговори і дискредитує їх", – підкреслила вона.

 

Крім того, за її словами, Україна ініціювала розведення військової техніки по Станиці Луганській на 26 листопада.

 

"Україна запропонувала переформатовати політичну групу і почати це переоформлення із саморозпуску всіх так званих інституцій і "установ республік" в ОРДЛО. Україна також ініціювала розведення військової техніки по Ст. Луганській на 26 листопада, у разі виконання безпекових передумов і дотримання режиму тиші", – зазначається в повідомленні.

 

Геращенко також додала, що в питанні звільнення українських заручників наразі немає "позитивних сигналів".

 

"Щодо заручників, то українська сторона готова помилувати злочинців, причетних до злочинів проти територіальної цілісності, заради звільнення заручників з окупованого Донбасу . І передати росіянам їх криміналітет, в обмін на політв’язнів Кремля. Поки що позитивних сигналів на ці пропозиції немає, на жаль. Також ОРДЛО не готові до переміщення ув’язнених, не пов'язаних з конфліктом. Українська сторона пропонувала здійснити таке переміщення 27 листопада", – резюмувала вона.

 

Нагадаємо, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що Росія буде блокувати  переговорний процес в мінських групах та "нормандському форматі" до президентських і парламентських виборів в Україні, що відбудуться в 2019 році.