Підрозділ ССО України пройшов процедуру оцінювання НАТО і тепер може долучитися до Сил швидкого реагування Альянсу

Суспільство
18 Жовтня 2021, 16:20

Це стало результатом успішного проходження оцінки НАТО другого рівня –‌‌ NEL (NATO EVALUATION). Найближчим часом у штаб-квартирі Альянсу ухвалять рішення щодо включення тактичної групи українських ССО до чергування у складі NRF.

Читайте також: Генерал-майор Григорій Галаган: Ми плануємо, щоб щороку принаймні один підрозділ ССпО України проходив сертифікацію НАТО

“Наші вояки мали показати здатність діяти за протоколами НАТО, відповідати вимогам взаємосумісності з іноземними підрозділами. Тактична група українських SOF вдало пройшла усі етапи оцінювання і довела свою спроможність працювати у складі Сил швидкого реагування НАТО пліч-о-пліч з підрозділами ССО країн-партнерів”, –‌‌ повідомляють на сайті ССО.

Оцінювання української тактичної групи спеціальних операцій було проведено у відповідності до стандартів НАТО. Воно складалося з двох рівнів. 

На першому етапі (NEL-1) під час міжнародних навчань Silver Saber групу оцінювали за рівнем забезпечення і спроможностями

Другий етап оцінки (NEL-2) відбувся під час навчань Rapid Trident-2021. Там український підрозділ ССО оцінювався за кількома показниками, зокрема, за напрямками персоналу, планування, логістики, зв'язку та інженерної підготовки.

Високий рівень сумісності та готовності до виконання завдань підтвердили представники США, Польщі, Італії та інших країн-партнерів.

Першим українським підрозділом, який успішно пройшов процедуру оцінювання НАТО і набув право долучитися до Сил швидкого реагування (NRF) Альянсу був 140-ий центр спеціальних операцій ССпО ЗСУ. Тепер маємо вже другий підрозділ, що підтверджує високий рівень підготовки наших спецпризначенців. Чим більше українських операторів будуть долучатися до NRF, тим більше вони зможуть привнести найкращих закордонних практик в свою службу вдома. А з іншого боку –‌‌ все більше країн-членів Альянсу зможуть на практиці переконатися в якості підготовки наших Збройних Сил, що може певним чином прискорити отримання членства в НАТО”, –‌‌ прокоментував цю подію головний редактор Тижня Юрій Лапаєв. 

Читайте також: Ганна Гопко: “Коли вже існує безпекова угода зі США, яка має значно ширші можливості, і тут ми говоримо про статус сюзника поза НАТО – таке різноголосся є шкідливим”