Підрядника будівництва енергомосту до Криму звинуватили у мільярдних боргах

9 Лютого 2016, 12:13

Алєксандра Мураткіна, голову компанії-підрядника будівництва енергомосту з російської Кубані в анексуваний Крим «Ленэлектромонтаж», звинуватили у невиплаті великого кредиту. Про це написали у виданні «Коммерсантъ».

За текстом публікації, поліція на вимогу прокуратури Москви проводить дослідчу перевірку обставин отримання кредиту в «Промсвязьбанк» групою компаній «Сетьстройсервис» (ССС), яка належала Мураткіну.

Повідомляється, що Мураткін обіцяв за допомогою кредиту добудувати гідроелектростанцію на річці Мткварі у Грузії. Він представив у банк проект договору із замовником будівництва – ТОВ «Мткварі ГЕС» і попередній договір про постачання його фірмам гідросилового та гідромеханічного обладнання з ЗАТ «Гидроэнерготехноинвест» (ГЕТІ). Крім того, ССС, за словами позичальника, збирався звести високовольтну ЛЕП від ТЕЦ-2 у Владімірській області.

З жовтня 2013 по червень 2014 року «Промсвязьбанк», який отримав в якості забезпечення частки Мураткіна в його компаніях, перерахував ССС 1,427 млрд руб. Третину позики повернули під час будівництва, однак керівники ССС, за інформацією адвоката банку, таким чином лише «створили видимість наміру погашення кредиту, щоб завуалювати свої злочинні дії».

Пізніше виконавець проекту не отримав гроші від замовника за спорудження ЛЕП через зростання вартості будівництва. На повторному конкурсі ССС програв іншій компанії, яку очолює син Мураткіна. Саме їй перерахували гроші за вже виконану роботу. У свою чергу, Мураткін позбавився від ССС, продавши її іншому бізнесмену Андрєю Дєнісюку, який оголосив банкрутство компанії. На той момент ССС залишилася винною банку понад 950 млн руб. Банк підозрює змову двох підприємців.

У свою чергу, Мураткін вважає, що претензії мають висувати не йому, а компаніям, які йому раніше належали.

Нагадаємо, Новий рік без світла зустрів майже кожен четвертий кримчанин.

Також нагадаємо, в окупованому Криму продовжили режим надзвичайної ситуації до 1 травня через енергодефіцит.