Підписання угоди про вільну торгівлю між ЄС та Канадою зірвалося

27 Жовтня 2016, 09:41

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо скасував візит на саміт ЄС-Канада, де мало відбутися підписання угоди про вільну торгівлю (CETA) між блоком і північноамериканською країною.

Про це в ніч на 27 жовтня повідомила представник канадського міністерства міжнародної торгівлі, передає Deutsche Welle.

«Канада як і раніше готова підписати цю важливу угоду, коли Європа буде до цього готова», – заявили у відомстві.

Відмова делегації від поїздки пов'язана з тим, що в Бельгії вчергове відтермінували ратифікацію торговельної угоди CETA між Євросоюзом і Канадою. 

Представники бельгійського уряду разом з регіональними політиками планують почати новий раунд переговорів з врегулювання суперечки навколо CETA в четвер вранці.

Однак до теперішнього моменту сторонам не вдалося досягти будь-якого компромісу, повідомив міністр закордонних і європейських справ Бельгії Дідьє Рейндерс.

Угода CETA має бути затверджена всіма країнами-членами ЄС. Поки Бельгія не підтримає CETA, Євросоюз не зможе його підписати.

У свою чергу уряд Бельгії не може схвалити договір, оскільки регіон Валлонія, столичний регіон Брюссель і вранцузьке співтовариство Бельгії виступають проти документа.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко запропонував прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо синхронно ратифікувати угоду про ЗВТ.