Підприємці в регіонах показали «жовту картку» Януковичу

1 Лютого 2011, 16:59

Зокрема, у Львові біля пам’ятнику Шевченку близько 1000 учасників вимагали відставки Кабміну і показали символічну «жовту картку» президенту Віктору Януковичу, повідомляє Zaxid.net.

Як наголосив у своєму виступі член координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу Ігор Гурняк, в разі, якщо глава держави й надалі ігноруватиме позицію підприємців, то ця картка може перетворитися на червону.

«Це буде означати, що ми будемо змушені нашу вимогу щодо уряду поширити і на Президента України, тобто вимагати його відставки», – пояснив він у коментарі журналістам.

Окрім цього, до підприємців приєдналося близько 200 студентів, котрі протестували проти реформи вищої освіти, запропонованої Дмитром Табачником.

У Харкові на площу Свободи вийшло близько 200 представників різних об’єднань: підприємців, чорнобильців, афганців, повідомляє Status quo. Учасники акції обурені реформами, які проводить чинний уряд.

Мітингувальники тримали плакати «Ні податковим репресіям!», «Кабмін у відставку, а кодекс на звалище!» і прапори профспілки підприємців. До акції протесту також приєдналися представники чорнобильських організацій Харкова і «діти війни».

Натомість в Одесі продовження Податкового майдану, незважаючи на заяви, найближчим часом не буде. Про це заявив голова Асоціації роботодавців Півдня України в Одеській області Юрій Борщенко.

«Я був на ринках буквально сьогодні: робота йде, і робота конструктивна. Ми працюємо над численними поправками для податкового законодавства, над розробкою закону «Про малий і середній бізнес». Вся робота полягає у діалозі влади і підприємництва, врегулювання моментів, що стосується єдиного податку, відносин юридичних та фізичних осіб. 3 лютого відбудеться засідання Координаційної ради з питань малого та середнього бізнесу. Там візьмуть участь представники і підприємців, і уряду», – заявив Борщенко.

Однак Юрій Борщенко не виключає можливості відновлення протестних акцій, якщо вимоги підприємців не задовольнять.

Нагадаємо, сьогодні розпочалася безстрокова акція протесту підприємницького майдану. Мітинги планувалися у Львові, Києві, Одесі, Харкові, Вінниці, Луганську, Хмельницькому і деяких інших містах.