Підприємець оформлює права на відомий замок у центрі Києва

Акценти
6 Листопада 2012, 08:32

"В кінці минулого тижня Київрада ухвалила рішення, яке дає мені можливість розпочати процедуру приватизації земельної ділянки, на якій розташований об'єкт", – пояснив газеті "Коммерсант-Украина" підприємець.

Мова йде про рішення Київради від 1 листопада, що надає дозвіл об'єднанню співвласників будинку на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 6 соток для експлуатації та обслуговування житлового будинку. Всі квартири в цьому будинку були куплені Лойфенфельдом.

"Їх скуповування я почав в 1998 році і завершив у 2006 році. З тих пір будівля пустує", – зазначив він.

Замок барона Штейнгеля побудований в 1898 році в псевдоготичному стилі. У радянський час будинок був відданий під комунальні квартири.

Будівля з 2009 року виставлена на продаж. За якою ціною воно продається, власник повідомити відмовився.

Не стали коментувати цю тему і в українському офісі консалтингової компанії Colliers International, яка шукає покупців на будівлю.

З будівлею замку пов'язаний гучний скандал. Активіст громадянського руху "Збережи старий Київ" Ігор Луценко згадує, що на початку минулого року опозиційні депутати Київради оприлюднили інформацію про те, що замок внесено у списки будівель, які готують під знос, тому що він знаходиться в аварійному стані. Після численних мітингів і запевнень власника, що він відреставрує будинок, замок вирішили не зносити.

Вчора Лойфенфельд ще раз заявив, що будинок буде збережений і це буде однією з умов його продажу. За його словами, оформлення права власності може зайняти 1,5 роки.

Читайте також: Кияни залишаються жити в покинутих будинках

ФОТО: Ustimenko

91