Підпал будівлі видання у Рівному. Transparency International вимагає оперативного розслідування

23 Лютого 2018, 15:24

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International (TI) Україна заявила, що вимагає оперативного розслідування підпалу офісу видання «Четверта влада» у Рівному.

 

На думку організації, даний випадок пов’язаний з викриттям журналістами корупційних схем.

 

«Підпал відбувся о 19.00-19.30, коли співробітники організації ще працювали в офісі. Заступниця головного редактора видання «Четверта влада» та член ТІ Україна Антоніна Торбіч попросила сина, який перебував у офісі разом із батьками, перевірити, чи хтось не зайшов у офіс, бо почула звук відкривання дверей. Повернувшись, син повідомив, що невідомий чоловік, який навіть не приховував обличчя, зайшов у офіс та підпалив його. Всі вибігли на вулицю, тому ніхто не постраждав. Вони викликали пожежників і поліцію та почали самотужки гасити вогонь», – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що збитки від підпалу становлять кілька десятків тисяч гривень.

 

Зокрема, у Нацполіції Рівненської області оголосили про досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією частини 2 статті 194 Кримінального кодексу України («Умисне знищення або пошкодження майна»).

 

 

Наголошується, що на громадських активістів та журналістів у Рівному здійснюють тиск не вперше.

 

«Так, провайдера який обслуговує сайти «Четверта влада», «Голосно» та «Рівне-1», пограбували, через що наразі існують технічні проблеми з інтернет-сторінками цих видань та низки інших організацій. У ніч з 18 на 19 лютого невідомі підпалили двері до помешкання за адресою реєстрації ГО «Антикорупційний моніторинг України»,- підкреслили в повідомленні.

 

Додається, що рівненська організація «Четверта влада» розслідувала незаконне будівництво та участь прокурорів у справі «бурштинової мафії».

 

«Після випуску розслідування про статки вихідця з Рівненщини, а нині першого заступника голови Служби безпеки України Павла Демчини, активісти отримували листи від СБУ з вимогою надати вичерпну інформацію про фінансування проектів організації, що можна оцінити як неприхований тиск, адже вся інформація про проекти, які реалізуються в межах міжнародної технічної допомоги, надається державі», – зауважили в ТІ.

 

Нагадаємо, 21 лютого міжнародна антикорупційна організація Transparency International (TI) Україна заявила, що Україна обійшла Росію за індексом сприйняття корупції. Україна здобула 30 балів зі 100 можливих у дослідженні “Індекс сприйняття корупції” за 2017 рік і посіла 130 місце (зі 180 країн). Це на один бал більше та на одну позицію вище, ніж у минулому році (29 балів, 131 місце зі 176 країн). Але в динаміці результати минулого року нижчі (1 бал проти 2) ніж у 2016 році.