"Спецслужби, спостерігаючи, що судовий розгляд іде не за запланованим сценарієм, почали підготовку мого, на мій погляд, фізичного усунення", – сказав він.
Зокрема, Осмаєв зазначив, що в його справі з'явилася оцінка "схильний до втечі".
Крім того, психолог, який відвідував Осмаєва, на думку обвинувачуваного, задавав питання як людині, схильній до суїциду.
"Все це свідчить про те, що ФСБ і СБУ, не чекаючи повного фіаско в суді, готують моє фізичне знищення. У мене в цьому немає сумніву", – сказав він.
Осмаєв зазначив, що не схильний до суїциду або до втечі й сподівається тільки на рішення суду.
Зі слів Окуєвої, справа Осмаєва використовувалося як піар-хід напередодні президентських виборів у Росії 2012 року.
Після обрання Путіна президентом російські спецслужби втратили інтерес до цієї справи.
Крім того, адвокат Осмаєва Ольга Черток заявила про систематичне ігнорування правоохоронними органами заяв про застосування катувань до підзахисного на стадії досудового слідства.
З її слів, перша заява від Осмаєва надійшла у червні 2012 року, наступна – у липні 2012 року, а остання була спрямована 17 січня 2013 року прокурору Одеської області.
Разом з цим вона наголосила, що жодних відповідей від прокуратури за цей час вона не отримала.
Нагадаємо, у лютому 2012 року спецслужби Росії і України повідомили про затримання в Одесі злочинців, які перебували в міжнародному розшуку, – Адама Осмаєва, і громадянин Казахстану Ільї П’янзіна. З їх свідчень нібито стало відомо, що вони готували замах на Путіна, яке повинно було відбутися відразу після березневих виборів президента Росії.
П’янзін був екстрадований до Росії. Екстрадиція Осмаєва була призупинена через те, що він звернувся зі скаргою у Європейський суд з прав людини. Євросуд запросив в України документи щодо цієї справи, а на час їх розгляду рекомендував зупинити екстрадицію.
Згодом Осмаєв відмовився від всіх своїх свідчень, заявивши, що вони були отримані від нього в результаті фізичного і психологічного впливу.