Підозрюваний у вбивстві київського судді стверджує, що міліція запропонувала йому угоду

8 Червня 2011, 08:15

«23 березня близько 10 вечора ми почули гучний стукіт у двері. Я запитав, хто це. Там відповіли, що це сусід з нижньої квартири, якого я заливаю водою і від цього… у нього почалася пожежа. Я визирнув у вікно, а в цей час у нього влетів боєць «Сокола» у масці і з пістолетом. Після цього мене в одних трусах закинули в «Газель» і доставили в міський УБОЗ по вул. Горького. У трусах і наручниках мене завели в одну з кімнат УБОЗ на 3-му поверсі. Там було 5 осіб у масках. Один узяв мене за шию і запитав, адекватний я, і знаю чи, чому мене доставили. Я сказав, що адекватний, але чому затримали у такий дивний спосіб, адже я ні від кого не ховався, не знаю. Зайшов молодий і сказав, що я «завалив» суддю. Я сказав, що це неправда», – пише Павліченко.

Після того, як Павліченко одягнувся, його нібито завели в кабінет начальника УБОЗ, де його чекав відомий високопоставлений міліціонер.

«Він мені сказав, що знає про мою непричетність до цього злочину, але правда дорого коштує, і в мене не вистачить ресурсу вийти з в'язниці. А раз так, він запропонував угоду: я на себе беру це злочин, за що він не чіпає мою сім'ю, мені дають 10 років, через 5 років звільняють. У разі моєї відмови, він клопотатиме про довічне ув'язнення, старшого сина і дружину він посадить як співучасників, а молодшого сина відправить в дитбудинок. Я відмовився, заявивши, що все в руках Всевишнього. Він пішов. Після цієї розмови мене завели в кабінет заступника начальника УБОЗ, де він мені заявив, що вони розкрили цей злочин, звинувачуючи в цьому мене. Як доказ він сказав, що нібито я залишив відбитки на якийсь візку, у мене в машині знайшли якісь кульки, і мене бачили свідки. Тому відпиратися немає сенсу», – пише Павліченко.

У МВС заявили, що подібні заяви обвинувачених чують часто.

«Павліченко повинен був дати свідчення слідчому прокуратури, а той – допитати осіб, які нібито на нього впливали. З такими листами я у своєму житті стикався не раз. Коли приходиш у в'язницю і питаєш, за що сидиш, 95% відповідей – ні за що. Може, в цьому випадку я помиляюся», – стверджує начальник головного слідчого управління МВС України Василь Фаринник.

Правозахисники готові захищати Павліченка, якщо його права будуть порушені. Але в тому, що він говорить правду, вони сумніваються.

«Я знаю Дмитра. Коли відбирали його власність, він подзвонив нам, сказав, що у нього є документи на житло, а невідомі приїхали виселяти його. Я послав юриста, але у нього виявилася папірець, написана ним самим же, а люди були міліціонерами.Павліченко дуже імпульсивний, міг образити, дозволити вдарити. Він погрожував фізичною розправою тим фірмам, які викупили будинок. Йому треба чекати суду», – зазначив відомий правозахисник Едуард Багіров.

Нагадаємо, суддю вбили у під'їзді власного будинку 21 березня. На місці знайшли інвалідний візок, на якому вбивці хотіли вивезти суддю. Свідки бачили двох чоловіків. Через кілька днів міліція заявила, що затримала підозрюваних. Ними, за словами правоохоронців, виявилися Дмитро і його син Сергій Павліченко. Мотив – помста за рішення судді про виселення сім'ї Павліченко з квартири в центрі Києва та знесення прибудови до будинку.