Російський підприємець Дмітрій Ковтун, якого вважають основним підозрюваним в отруєнні полонієм екс-офіцера ФСБ Алєксандра Літвінєнка, відмовився свідчити в Високому суді Лондона, мотивуючи це тим, що нібито не отримав відповідного дозволу від Слідчого комітету РФ. Про це в понеділок, 27 липня, повідомили міжнародні ЗМІ.
За словами Ковтуна, йому не вдалося зв’язатися із російським слідчим, який займається справою Літвінєнка, тому давати свідчення наразі «технічно неможливо».
Читайте також: Полоній, яким отруїли Літвінєнка, привезли з Росії — британський експерт
Разом з тим, головний підозрюваний пояснив, що саме російські слідчі вирішуватимуть, яку інформацію той зможе розкрити під час слухань.
«Навіть якщо слідчий дав би мені дозвіл йому ще довелося б приймати рішення, яку частину інформації я можу розкрити», – наголосив Ковтун, додавши, що, якщо
влада Британії звернеться до московських слідчих, то зможе отримати дозвіл на його участь на більш пізні дати.
Раніше очікувалося, що лондонський суд за допомогою відео конференції заслухає Ковтуна впродовж 27-29 липня. Однак в п’ятницю, 24 липня, росіянин повідомив суд про те, що має зобов'язання дотримуватися конфіденційності в межах російського розслідування.
Читайте також: Спецслужби США довели причетність Кремля до вбивства Літвінєнка – ЗМІ
Раніше Верховний суд Лондона надав Ковтуну статус ключового учасника у справі про смерть Литвиненка, який дозволяє йому дати свідчення в суді.
Нагадаємо, колишній офіцер ФСБ Алєксандр Літвіненко помер у Лондоні в листопаді 2006 року від отруєння радіоактивним полонієм. Рідні Літвінєнка вважають, що його вбили за наказом Кремля через дані про те, що він працював на британську розвідку. Москва ці звинувачення відкидає. Сам Літвінєнко перед смертю звинуватив в отруєнні президента Росії Владіміра Путіна.
Як повідомлялося, Дмітрій Ковтун та Андрєй Луговой є основними підозрюваними в смертельному отруєння Літвінєнка.
За даними слідства, під час зустрічі з Ковтуном та Луговим в лондонському готелі у 2006 році Літвінєнко випив чай зі смертельною дозою радіоактивної речовини.
Спроби екстрадиції Ковтуна та Лугового не вдалися, і наразі обидва перебувають в РФ.