За незаконне виготовлення і зберігання вибухових речовин Приморський райсуд Одеси засудив громадянина РФ Адама Осмаєва до 2 років 9 місяців 14 днів ув'язнення, однак підсудний відбув цей термін під вартою, тож його випустили просто із зали засідань. Про це повідомили джерела.
Одеський суд присудив Осмаєву зазначене покарання за незаконне виготовлення і зберігання вибухових речовин, необережне знищення чужого майна та підробку власного паспорта.
Проте оскільки підсудний вже відбув цей термін під вартою, визнавши свою причетність до низки протиправних діянь, його звільнили просто в залі суду.
Коли звільненого чеченця Осмаєва спитали про плани на майбутнє, він розгубився і дав зрозуміти, що поки не готовий відповісти на це запитання. Натомість звернувся до одеситів з закликом: «Бережіть Україну!»
Адвокат підзахисного Ольга Черток не виключила апеляції на рішення суду з боку прокуратури, однак ймовірність оскарження вироку вважає мінімальною:
«У прокуратури нема більш ніяких звинувачень до мого підзахисного Осмаєва, а висунуті нею він визнав», – зазначила вона.
Як відомо, 31 жовтня Приморський райсуд Одеси почав розгляд справи кримінальної справи Осмаєва, якому прокуратура Одеської області перекваліфікувала звинувачення, адже раніше одеські правоохоронці підозрювали чеченця в терористичній діяльності, зокрема, підготовці вбивства президента РФ Путіна.
Взявши до уваги відсутність прямих доказів старих звинувачень, Осмаєву пред'явили низку нових. Зокрема, підсудному інкримінували незаконне виготовлення і зберігання вибухових речовин (ст. 263 ч. 1 КК), ненавмисне знищення чужого майна при вибуху в квартирі на вулиці Тираспольській (ст. 196 КК) та використання підробленого в Інгушетії паспорта для перетину кордону України (ст. 358 КК).
Нагадаємо, 4 січня 2012 року в одній з квартир на вулиці Тираспольській, де мешкали громадянин Казахстану Ілля П'янзін та двоє громадян РФ – чеченці Адам Осмаєв і Руслан Мадай, стався вибух. Помешкання охопило полум'я, внаслідок вибуху загинув чеченець Мадай, а Осмаєва і П'янзіна затримала міліція. З їх свідчень нібито стало відомо, що вони готували замах на Путіна, яке повинно було відбутися відразу після березневих виборів президента Росії.
П’янзін був екстрадований до Росії. Екстрадиція Осмаєва була призупинена через те, що він звернувся зі скаргою у Європейський суд з прав людини. Євросуд запросив в України документи щодо цієї справи, а на час їх розгляду рекомендував зупинити екстрадицію.
Згодом Осмаєв відмовився від всіх своїх свідчень, заявивши, що вони були отримані від нього в результаті фізичного і психологічного впливу.