Підозра, пред’явлена Гладковському, має зв’язки з Пашинським — Рябошапка

20 Жовтня 2019, 23:30

Підозра, пред'явлена колишньому першому заступнику секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олегу Гладковському, має зв'язки з екс-нардепом Сергієм Пашинським. Про це заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

 

За словами Рябошапки, з колишнім нардепом Пашинським пов'язані декілька кримінальних проваджень щодо економічних злочинів та зловживання службовим становищем.

 

"Що стосується багатьох інших справ, пов'язаних з економікою і зловживанням посадою, ми лише на цьому тижні зареєстрували три таких провадження, які можуть бути пов'язані з цією самою особою", – заявив генпрокурор.

 

Рябошапка додав, що з Пашинським також пов'язана підозра, яка нещодавно була оголошена екс-заступнику секретаря РНБО Гладковскому.

 

"Більше того, навіть підозра, яка пов'язана з Гладковським, теж має певні зв'язки з цим фігурантом. Це теж було частиною сюжету, пов'язаного з тим, що інкримінується Гладковському", – пояснив він.

 

Крім того, генпрокурор пояснив, чому Пашинський, який пов'язаний з держконцерном "Укроборонпром", був звинувачений за іншим епізодом.

 

"Можливо, це може виглядати дивним, але питання в тому, наскільки готові матеріали справи для того, щоб рухатись. Ми не анонсуємо підозри або певні процесуальні рішення, але протягом певного часу я не виключаю, що такі процесуальні рішення можуть з'явитися в інших епізодах", – зазначив Рябошапка.

 

Нагадаємо, 25 лютого у програмі "Наші гроші" була озвучена інформація про "багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень" із українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито причетний син Гладковського, сам Гладковський і представники Укроборонпрому"

 

Гладковський відкинув звинувачення у корупції та звернувся до НАБУ й Генпрокуратури з проханням перевірити факти, наведені в журналістському розслідуванні.

 

4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського.

 

27 серпня НАБУ почало розслідування щодо фактів можливого ухилення від сплати податків Олега Гладковського.

 

17 жовтня детективи НАБУ затримали Гладковського дорогою з аеропорту "Бориспіль", наступного дня йому оголосили про підозру

 

19 жовтня суд відправив Гладковського під арешт на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10 мільйонів 623 тисячі 130 гривень