«Відповідь буде у формі статті. Ми сподіваємось, що International Herald Tribune погодиться опублікувати ближчими днями текст, який вже погоджений, підготовлений», – розповів він.
«Ключовий меседж такий: ми розуміємо, що реально редлайн, або скажемо більш м’яко, ключова характеристика, за якою буде оцінюватись стан демократії в Україні це парламентські вибори. І чинна влада зацікавлена в тому, щоб ці вибори були під дуже щільним моніторингом міжнародних спостерігачів», – зазначив речник МЗС.
При цьому він додав, що найближчим часом будуть направлені офіційні запрошення на адресу ОБСЄ та інших міжнародних структур, з проханням направити спостерігачів.
Волошин також заявив, що європейські дипломати не випадково опублікували цього листа в день оголошення результатів виборів президента Владіміра Путіна в Росії.
«Політичний порядок денний цієї людини, в тому числі, скажімо так м’яко, залучення України до Митного союзу. І фактично залучення до альтернативного європейській інтеграції шляху розвитку», – вважає дипломат.
«Те, що з'являється ця стаття, свідчить про те, що наші друзі – міністри закордонних справ країн, які дійсно розуміють, що вступ України до Митного союзу, що інший геополітичний вибір України, це буде стратегічна поразка Європи в першу чергу», – додав він.
«Там є чіткий меседж, до речі якого раніше не було, прямо сказано публічно, там сказано «ми хочемо закріпити Україну в Європі», – підсумував Волошин.
Як повідомлялось, 5 березня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко пояснив, що у МЗС думають над відповіддю на відкритий лист п’яти міністрів закордонних справ Європейського Союзу, які висловили стурбованість згортанням демократії в Україні.
«Ми ніколи не реагуємо швидко. Ми ж думаємо. Звичайно, ми маємо відреагувати, викласти своє бачення. Відповідь буде дана свого часу», – зауважив Грищенко.
Відкритий лист до України у неділю в американській газеті The New York Times опублікували міністри закордонних справ Швеції Карл Більдт, Великої Британії – Вільям Гейґ, Чехії – Карел Шварценберґ, Польщі – Радек Сікорський і Німеччини – Ґідо Вестервелле.
Вони закликають Україну, зокрема, гарантувати право опозиції в повному обсязі взяти участь у жовтневих виборах до Верховної Ради, які називають лакмусовим папірцем для демократії в Україні. Європейські дипломати вважають, що саме Україна нині загальмувала процес схвалення Угоди про асоціацію з ЄС.
Читайте також: Відкритий лист 5 міністрів закордонних справ країн ЄС щодо стану демократії в Україні (повний текст)