Підлеглі Азарова переконують студентів, що влада зупинила євроінтеграцію заради чергового “пакращення”

28 Листопада 2013, 13:50

Студентський рух на підтримку євроінтеграції активізувався після заяви студентів Києво-Могилянської академії у вівторок, 26 листопада, про попереджувальний страйк. Пізніше вони пішла до Євромайдану півторатисячною колонною. А вже наступного дня страйк оголосили студенти 12 вишів і ввечері на Майдані стояло близько 15 тисяч спудеїв. Крім цього, до них приєдналися студенти з Ужгорода, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Житомира та інших регіонів України.

Студентський "переворот" активізував пропагандистську капанію влади серед молоді. Представники Кабміну кинулися агітувати студентів столичних вишів, а в регіонах таку місію поклали на чиновників облдержадміністрацій.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, 26 листопада Київський університет права Національної академії наук відвідав перший заступник Табачника Євген Суліма. З-поміж іншого він пояснив позицію уряду щодо призупинення процесу підписання угоди про асоціацію з ЄС. Втім, які аргументи він знайшов для цього прес-служба не конкретизувала.

Міністр юстиції Олена Лукаш зустрілася зі студентами Національного університету харчових технологій закладу. Як повідомляє МОН, під час спілкування Лукаш зупинилась на причинах призупинення підписання угоди про асоціацію. «Основна причина призупинення підписання угоди – це те, що наш уряд не хоче вести перемовини з позиції слабкої сторони й здійснює повсякчасні заходи щодо зміцнення економічних і політичних позицій України», – наголосила вона.

За її словами, угода базується на економічній інтеграції та політичній асоціації. «Окрім того, в угоді немає обов’язків ЄС перед Україною, є лише обов’язки України перед ЄС, що цілком зрозуміло й закономірно, адже нам, як слабшій стороні необхідно здійснювати системних реформ», – передає прес-служба зміст виступу Лукаш.

Того ж дня міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков виступив в актовій залі Національного університеті фізичного виховання та спорту.

А міністр палива та енергетики Едуард Ставицький та його заступник Андрій Бондаренко 26 листопада зустрілися зі студентами та аспірантами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Як повідомляє МОН, Бондаренко зупинився на питанні перспективи підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС. "Він наголосив на незмінності зовнішньополітичного курсу нашої держави. Україна продовжує рух в європейському напрямку, мета якого – стати повноправним членом Європейського Союзу", – йдеться в повідмоленні.

Наступного дня така ж зустріч відбулася у Київській державній академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Її проводив перший заступник міністра інфраструктури Костянтин Єфименко, який заявив про «незмінність європейського курсу держави» та поінформував про процес доопрацювання угоди про асоціацію України і ЄС з урахуванням національних інтересів та економічної безпекиУкраїни.

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов провів зустріч зі студентами Київського національного економічного університету.

За його словами, уряд "був змушений" прийняти рішення про призупинення асоціації, щоб прорахувати всі "економічні ризики".

Коментуючи ситуацію з Євромайданами, він відзначив, що опозиція обманює людей, щоб підвищити свої рейтинги і заважати роботі уряду.

Студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка не оминув увагою міністр освіти і науки Дмитро Табачник. Він виступив перед студентами юридичного факультету.

Перш за все, міністр запитав студентів, чи є серед них ті, хто проти євроінтеграції, і коли таких не знайшлося Табачник зазначив: «У цьому ми з вами – однодумці».

 

Потім він переконував студентів, що влада дотримується євроінтеграційного курсу і пояснив призупинення цього процесу.

«Перше – допомогти у переговорах з Міжнародним валютним фондом в умовах економічної кризи. На передодні Вільнюського саміту, 21 листопада, уряд України одержав остаточний варіант Меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом. І умови, які в ньому ставилися, на нашу думку, вкрай економічно несприятливі. МВФ поставив завдання вдвічі підвищити усі житлово-комунальні тарифи для населення. Другий момент – повністю заморозити зростання заробітної плати у бюджетній сфері, всіх соціальних виплат, пенсій, стипендій, заробітних плат для вчителів, лікарів, працівників культури на дворічний термін», – наголосив Табачник.

Окрім того, Табачник повідомив студентам про вимоги МВФ і підбиваючи підсумки знову зазначив: «Ніхто не збирається відмовлятися від великої роботи з продовження європейської інтеграції в усіх напрямках. Головне завдання, яке ми повинні ставити перед собою – у першу чергу збудувати Європу в Україні за рівнем життя і за рівнем технологічного оснащення виробництва».

До речі, раніше Табачник пригрозив студентам позбавленням стипендій за участь у Євромайдані.

У свою чергу, міністр закордонних справ Леонід Кожара під час зустрічі зі студентами та професорсько-викладацьким складом Київського національного лінгвістичного університету намагався переконати їх в тому, що Україна і Євросоюз не готові до підписання угоди про асоціацію в силу ряду проблем торговельно-економічного характеру, зокрема, у відносинах з Російською Федерацією.

Він підкреслив, що приймаючи рішення відкласти асоціацію, "президент і уряд України керувалися виключно інтересами української держави, необхідністю найближчим часом врегулювати всі спірні моменти, які існують в трикутнику Україна-ЄС-Росія і вийти на укладення Угоди про асоціацію з більш сильними і стабільними для нашої держави позиціями".

Водночас, як повідомляють студенти, в Національному медичному університеті імені Богомольця 27 листопада була міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. Втім, офіційної інформації про цей візит ні на сайті міністерства, ні на сайті університету немає.

Натомість, як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я, під час зустрічі зі студентами Тернопільського державного медуніверситет та Чортківського державного медичного коледжу перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Качур не забув про тему євроінтеграції.

«Я приїхав до вас не з політичними гаслами, а з чіткими економічними обґрунтуваннями. Сьогодні, вочевидь, ми повинні розуміти, що Угода про асоціацію всіляко уникає згадувань щодо самої можливості членства України в ЄС. На відміну, від документів, які ЄС підписував свого часу з східноєвропейськими країнами, наша Угода базується не на політичній інтеграції України, а на «економічній інтеграції та політичній асоціації». А це означає одне: економічно Європейський Союз готовий дозволити Україні повністю інтегруватися та стати частиною європейського ринку, у той же час – політичної інтеграції не передбачається», – цитує Качура прес-служба.

«Студенти повинні і мають висловлювати свою думку. Але давайте відштовхуватися від того, що це студенти-медики. Триває навчальний процес. Закінчилися пари – можна йти на майдан і мітинг. Є вільний час на особисте життя. А медицина – це дуже складна спеціальність. І якщо через 15 років хтось теперішніх студентів спитає: «Чому ви чогось не знаєте?». Ви ж не хочете почути відповідь: «Я був на майдані і висловлював свою думку». І тут все дуже зрозуміло. Ніхто нікому своєї думку не нав’язує. Ми всі хочемо бути у Європейському союзі. Ми всі хочемо лікуватися за адаптованими протоколами. Ці вимоги потрібно виконувати. А для цього потрібні знання і вміння», – зазначив він.

Зауважимо, що активісти студентського Євромайдану в Тернополі повідомляли про непорозуміння між студентами та викладачами у медуніверситеті.

Крім цього, до пропаганди позиції уряду щодо інтеграційного курсу України долучають і місцеву владу. Зокрема, голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк під час зустрічі зі студентами Херсонського державного аграрного університету з-поміж іншого запевняв, що «Глава держави цілеспрямовано працює у напрямку створення європейського рівня життя, але інтереси українського народу та всієї Держави для нього завжди стоять на першому місці»

«Як зазначив Віктор Янукович в інтерв’ю журналістам українських телеканалів, курс на євростандарти для України є незмінним, але їй необхідно стати економічно міцнішою та сильнішою», – нагадав він.