Підконтрольні Фірташу підприємства не сплатили понад 500 млн податків – ГПУ

20 Березня 2018, 12:35

Генпрокуратура проводить розслідування за фактом ухилення від сплати податків низкою підприємств, які входять до бізнес-групи Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа. Про це у вівторок, 20 березня, повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

 

За її словами, 19 березня правоохоронці провели санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях підприємств реального сектору економіки та торгівців цінними паперами, які причетні до вчинення злочинів.

 

Вона також наголосила, що орієнтована сума ухилення від сплати податків складає понад 500 млн. грн.

 

"Протягом 2015-2017 років членами організованого злочинного угрупування, з метою ухилення від сплати податків низкою підконтрольних українському олігарху Д.Фірташу, підприємств, а саме ПРАТ «Сєверодонецьке об'єднання "Азот"», ПАТ «Азот», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік» ПАТ «Азот» та іншими, які входять до бізнес-групи Group DF, організовано діяльність низки фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас у Генпрокуратурі зазначили, що з метою виводу коштів у тіньовий сектор економіки, зазначені підприємства та страхові компанії ПРАТ «СК "Саламандра-Україна"», ПРАТ «СК "Дім страхування"» та ін., що входять в бізнес-групу Group DF, уклали договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні страхові внески.

 

"Тобто, застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угрупування. У подальшому виведення цих коштів здійснювалось шляхом страхування цими ж підконтрольними страховими компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу «сміттєвих» цінних паперів інших фіктивних підприємств та "підставних" фізичних осіб", – додала Сарган.

 

Крім того, вона додала, що страховими компаніями здійснювалось страхування ризиків у разі неповернення кредитів, які видані фінансовою компанією в адресу фіктивних підприємств та підставних осіб.

 

"Такі кредити не планувалися до повернення, про що заздалегідь було відомо членам злочинного угруповання. Після прогнозованого неповернення цих кредитів, страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансовій компанії, з подальшим виведенням готівки через банківські установи", – наголосили в ГПУ.

 

Як повідомлялося, 19 травня Вищий спецсуд України зупинив виконання ухвали про стягнення боргу з Одеського припортового заводу на користь компанії Фірташа.

 

Нагадаємо, у лютому ЗМІ повідомили, що Земельний суд Відня у кримінальних справах відхилив вимогу прокуратури Відня затримати українського бізнесмена Дмитра Фірташа в рамках справи про його екстрадицію до США за запитом американської влади.

 

Суд Відня 21 лютого ухвалив рішення про екстрадицію олігарха Дмитра Фірташа у США, проте за кілька годин його затримали за європейським ордером на арешт у новій справі, пов’язаній зі звинуваченнями з Іспанії. 

 

Як стало відомо 23 лютого Суд Відня відпустив Фірташа під заставу, також олігарх здав свій закордонний паспорт. Згодом стало відомо, що того ж дня Фірташа знову затримали у Відні у справі про екстрадицію в США.

 

Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США. Олігархові в разі екстрадиції загрожує до 50 років в'язниці і конфіскація всіх активів.

 

Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в 125 млн євро і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну. Згодом прокуратура Відня подала апеляцію на це рішення.

 

Згодом Фірташ заявив журналістам у Відні про наміри повернутися в Україну.