Підготовка до Олімпіади-2022 обійдеться Україні у $6,9 млрд

26 Вересня 2012, 10:36

Як пояснив газеті "Коммерсант-Украина" глава Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів, фінансування здійснюватиметься за рахунок державного та місцевих бюджетів, коштів приватних інвесторів і за допомогою змішаного державно-приватного фінансування.

Найбільш витратним є будівництво транспортної інфраструктури ($1,77 млрд). З держбюджету на автодороги планується витратити $1,31 млрд, аеропорти – $100 млн, залізничну інфраструктуру – $360 млн.

$710 млн передбачається затратити на будівництво спортивних об'єктів – львівської льодової зони ($390 млн), сніжної зони Тисовця ($120 млн), гірськолижної арени Боржави ($200 млн). Ще $185 млн держкоштів будуть виділені на будівництво медіацентру.

За допомогою змішаного фінансування та за рахунок інвесторів будуть побудовані готелі ($833 млн), окремий готель для представників МОК ($160 млн) і олімпійські селища ($365 млн). Цікаво, що на житло для журналістів планується витратити вдвічі більше, ніж для спортсменів, – $738 млн.

За словами Каськіва, подавати заявку в МОК планується в другій половині 2014 року. "Основні роботи будемо проводити вже після підтвердження заявки в 2015 році. Шанси, що МОК обере Україну, дуже високі. До 2015 року ми плануємо реанімувати діючі об'єкти інфраструктури та проводити переговори з інвесторами", – зазначив Каськів.

За його словами, в рамках проекту будуть використовуватися потужності гірськолижного комплексу "Буковель" (Івано-Франківська область), хоча в ТЕО він не згадується.

Наміри використовувати "Буковель" здивували його гендиректора Олександра Шевченка. За його словами, з подібними пропозиціями до нього ніхто поки  що не звертався.

Нагадаємо, нацпроект "Олімпійська надія-2022" стартував навесні 2011 року. Відповідальним за подачу заявки на проведення зимової Олімпіади-2022 в Міжнародний олімпійський комітет було призначено Держагентство з інвестицій та управління нацпроектами.

10 вересня держагентство представило техніко-економічне обгрунтування проекту Олімпіади, розроблене австрійською фірмою Klenkhart & Partner Consulting.

За попередніми підрахунками, вартість підготовки до Олімпіади повинна була становити $10 млрд.

Позначки: