Протестувальники, серед яких Незалежна студентська профспілка «Пряма дія», Всеукраїнська молодіжна організація «Українська асоціація студентського самоврядування», Громадянський рух «Відсіч», висловлюють обурення новим законопроектом «Про освіту», розробленим у міністерстві. Вони пояснюють, що вносили поправки і, навіть, брали участь у комісії, яка обговорювала цей закон. Однак з поправок, які надходили від студентів, «урахували лише 2,5».
Студенти пояснюють, що у документі збережені норми, за якими навчальні заклади зможуть збільшувати платню, а також Кабмін матиме право змінювати стипендії, хоча спочатку пропонувалося зафіксувати їх на рівні прожиткового мінімуму.
Студенти також вимагають відставки міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.
Зараз протестувальники під стінами Адміністрації Президента проводять мітинг. Вигукують гасла: «Знання – не товар, освіта не базар», «Свобода! Єдність! Студентська солідарність!», «Робітники студенти разом».
Організатори мають намір продовжити акцію під стінами Кабміну і Верховної Ради.
Водночас, протестувальників підтримав поет, прозаїк Сергій Жадан. Він надіслав лист, у якому пояснив, що не може особисто взяти участь у акції через те, що пізно дізнався про протест. Однак, підкреслив, що наступного разу обов’язково приїде.
Жадан наголосив, що необхідно буде повторити акцію протесту.
«Міносвіти не очікує довгої боротьби. Думають, що покричите і розійдетеся», – зауважив поет.
За кордоном міліції, як повідомляє кореспондент Тижня, стоять близько 100 студентів, які виступають на підтримку законопроекту.
Нещодавно до них виходив міністр Табачник.
Утім, як передає кореспондент Тижня, до протестуючих проти законопроекту студентів міністр вийти не наважився. Натомість вимоги студентів для реєстрації прийняв представник Кабміну. Він пообіцяв передати їх прем'єр-міністру Миколі Азарову.
Нагадаємо, 4 березня понад 300 студентів зібралися біля будівлі Верховної Ради у Києві, де виступав під час години запитань до уряду міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.
28 лютого, близько 300 студентів пікетували будівлю комітетів Верховної Ради, протестуючи проти ухвалення закону про вищу освіту.
У лютому міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що законопроект, розроблений міністерством освіти і науки, молоді і спорту, обговорили у 900 вишах на нарадах ректорів, за участю органів студентського самоврядування.