Під вартою незаконно утримують одного з активістів Податкового майдану

23 Жовтня 2011, 16:24

Як повідомили у пресс-службі громадянського руху «Спільна справа», в акції також беруть участь представники ВГО «Ніхто крім нас», громадянського об’єднання «Новий Київ», ініціативи «Захистимо старий Київ» та інших громадських організацій.

Координатор руху «Спільна справа» Олександр Данилюк зустрівся з заступником начальника ІТТ, обгрунтував необхідність звільнення Грузинова та наголосив на незаконності його утримання. Представник ІТТ в розмові визнав факт незаконного утримання, проте відмовився відпускати затриманого.

Данилюк висловив попередження, якщо Грузинова не звільнять у найближчі дві години, то виїзд з ІТТ буде заблокований.

Також координатор «Спільної справи» викликав до ІТТ наряд міліції й повідомив правоохоронцям, що працівники ізолятора скоюють злочин, незаконно утримуючи громадянина понад 72 години без рішення суду. Також міліції було передано заяву про злочин, яку ті, в свою чергу, направили до прокуратури.

До ізолятора також прибув народний депутат від БЮТ Сергій Пашинський.

Нагадаємо, 22 листопада 2010 року на Майдані Незалежності було розбито наметове містечко, із цього дня й по 3 грудня щоночі в ньому ночували від 100 до 300 осіб.

Київська міліція порушила кримінальну справу за фактом умисного пошкодження майна під час встановлення наметів підприємцями під час акції протесту проти Податкового кодексу на Майдані.

Наразі у справі обвинувачуються шестеро осіб, один із них – у розшуку.

9 квітня Шевченківський районний суд Києва направив справу про ушкодження плитки на Майдані в прокуратуру Києва для перевірки повноти проведеного міліцією досудового слідства у цій справі.

Після цього столична прокуратура подала апеляцію на це рішення суду, що Апеляційний суд Києва задовольнив, ухваливши повернути справу на розгляд Шевченківського райсуду в тому ж складі.