За даними дипломатичних джерел, заходи подальшого тиску на сирійський режим включають заборону на польоти і посадку в країнах ЄС літаків сирійських авіакомпаній і формальну заборону на страхування повітряних і морських поставок зброї Дамаску через треті країни.
Крім того, в "чорний список" фізичних та юридичних осіб, яким заборонений в'їзд до країн ЄС і чиї активи в Європі заморожуються, додали ще 28 сирійських чиновників.
Таким чином, санкції Євросоюзу зачепили вже 181 людину з оточення президента Сирії Башар Асада.
Нові заходи Євросоюзу також передбачають заморожування рахунків двох сирійських компаній, що розширило "чорний список" ЄС до 54 фірм і держструктур.
Нагадаємо, у вересні міністри закордонних справ 27 країн Євросоюзу закликали президента Сирії Башара Асада залишити владу.
У липні США посилила санкції щодо Сирії. У списку міністерства фінансів США опинились 29 чиновників і п’ять фірм, пов’язаних з державним підприємством, що займається виробництвом біологічної та хімічної зброї і ракет, а з також компанією, що належить прихильникам президента Башара Асада.
Тоді ж Росія і Китай наклали вето на запропоновану європейськими країнами резолюцію, що передбачала більш суворі санкції проти Сирії.