Під Радою зібралися активісти з вимогою зняти недоторканність із Добкіна

13 Липня 2017, 09:56

Вранці в четвер, 13 липня, на площі Конституції під будівлею Верховної Ради зібралися декілька сотень протестувальників, які вимагають зняття депутатської недоторканності, притягнення до відповідальності та арешту Михайла Добкіна. Про це повідомив кореспондент Тижня з місця події.

В акції беруть участь Національний корпус, Правий сектор, Рух нових сил, Автомайдан, ВО "Свобода" та інші активісти, вони палять димові шашки.

Вони також чергують біля центрального входу до парламенту, виходів із комітетів ВРУ. Водночас Автомайдан частково заблокував заїзди до Верховної Ради. Будівля перебуває під посиленою охороною.

Оновлення о 10:20. Одна зі смуг руху на вул. Грушевського заблокована, утворився затор.

Як повідомлялося 29 червня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Михайшла Добкіна. За його словами, в діях Добкіна "вбачаються ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок у Харкові нормативною вартістю понад 220 млн грн".

12 липня Комітет Верховної Ради з питань регламенту визнав законним і мотивованим лише одне подання генерального прокурора України Юрія Луценка на народного депутата з фракції "Опозиційний блок" Михайла Добкіна – про надання згоди на притягнення його до кримінальної відповідальності. Два інших подання про надання згоди на затримання та на арешт Добкіна комітет визнав недостатньо мотивованими.