Під Офісом президента пройшла акція з вимогою негайно арештувати Медведчука

27 Червня 2019, 19:30

Представники націоналістичних організацій, зокрема "Національного корпусу", "Свободи" та "Правого сектору", у четвер, 27 червня, провели під Офісом президента акцію з вимогою до Володимира Зеленського негайно відреагувати на антиукраїнську діяльність одного з лідерів “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука і затримати його.

 

 

Мітинг українських націоналістів став реакцією на сьогоднішній візит Віктора Медведчука до Мінську, де він провів зустріч з ватажками терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" і домовився про звільнення чотирьох полонених громадян України.

 

Як зазначається, активісти скандували, що такий крок з боку Медведчука – "брудна маніпуляція напередодні дострокових виборів".

 

Учасники акції також заявили, що Медведчук не має жодного юридичного і морального права представляти Україну на міжнародній арені і, тим паче, про щось домовлятися з агресором від імені усіх українців.

 

“Медведчук очолює колону прихильників “руського міра” і веде її на парламентські вибори. Він завозить брудні російські гроші, скуповує українські телеканали, проводить на камери псевдоперемовини у Москві. Він намагається ввести в оману людей, торгуючи життями, пропонуючи будь-що в обмін на лояльність російського агресора. Цього разу він перейшов межу цинізму. Ми цінуємо людські життя, але зараз це робиться тільки для пропаганди”, – заявили у “Національному корпусі”.

 

Активісти також підкреслили, що Зеленський повинен негайно відреагувати на зустріч Медведчука з очільниками сепаратистів і не голослівними заявами, а реальними діями.

 

“Медведчука потрібно затримати за державну зраду і негайно", – зазначили націоналісти.

 

Повідомляється, що представники націоналістичних організацій принесли під ОПУ плакати з написами "Хто такий Медведчук?", біля входу до адміністрації встановили палатку з опудалом Медведчука, яке згодом закидали яйцями.

 

 

Крім того, о 17.00 під офісом Зеленського була анонсована акція "Похорони Конституції". Активісти напередодні дня Конституції вимагали звільнити главу Офісу президента Андрія Богдана, та речницю президента Юлію Мендель.

 

Вони стверджують, що Богдан "вбиває" Конституцію, а Мендель розголосила рішення Конституційного суду до його офіційного оприлюднення, чим підтвердила, на думку активістів, втручання офісу Зеленського в роботу КС. Учасники акції принесли під ОПУ труну як символ "Похорону Конституції".

 

Нагадаємо, за словами одного з лідерів проросійської політичної сили "Опозиційна платформа – За життя” Вадима Рабіновича, у результаті "прямих перемовин" між головою політради "Опозиційної платформи – За життя” Віктором Медведчуком та ватажками терористичних організацій "ЛНР/ДНР" Пушиліним та Пасечником, було досягнуто домовленості щодо звільнення трьох військовослужбовців ЗСУ: Дмитра Великого, взятого в полон у вересні 2016 року, Якова Веремейчика, полоненого у травні 2018 року, Максима Горяінова, полоненого в травні 2019 року, – а також Едуарда Міхєєва, затриманого в ОРЛО у жовтні 2017 року.

 

Своєю чергою, росЗМІ повідомили, що передача українських полонених відбудеться у п'ятницю, 27 червня, у Мінську.

 

Водночас у Службі безпеки України заявили, що не мають даних про передачу полонених українців з ОРДіЛО.

100