Під Конституційним судом зібралися кілька сотень людей, двір КСУ закидали димовими шашками

30 Жовтня 2020, 09:39

У п’ятницю, 30 жовтня, під Конституційним судом України зібралися кілька сотень людей. Проо це повідомив кореспондент Тижня.

 

Повідомляється, що люди перекрили дорогу. Двір КСУ закидали димовими шашками й презервативами.

 

Протестувальники вимагають, аби впродовж 10 хвилин до них вийшов представник суду і пояснив рішення КСУ щодо е-декларування, інакше вони обіцяють зайти в суд самі.

 

 

Протестувальники вимагають, аби впродовж 10 хвилин до них вийшов представник суду і пояснив рішення кс щодо е-декларування. Інакше вони обіцяють зайти в суд самі.

 

 

 

 

 

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд України  – за поданням 47 народних депутатів – визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

Згодом Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки.