Під гучними словами Путіна ховається його слабкість – Die Welt

18 Грудня 2015, 15:09

Жак Шустер у своїй статті для Die Welt наголосив, що гучні слова російського президента Владіміра Путіна приховують його слабкість.

«Шумлять тільки хулігани. Сильні ступають безшумно. На щорічній прес-конференції Путін розігрував із себе всемогутнього, яким він не є. У цьому полягає велика небезпека для Заходу», – пише Шустер.

На думку автора, прес-конференції глави Російської федерації з року в рік – це розгойдування і дзвін всіх дзвонів пропаганди в країні. Вони повинні оголосити лише про одне – Росія знову в строю, і лідер Кремля – ​​єдиний, хто зможе вплинути на долю імперії.

Жак Шустер наголошує, що Володимир Путін – головний актор великого спектаклю. Його обличчя гладке, напружене, з рум'янцем, але виглядає ніби воскове. Це маска, створена на косметичною кухнею Кремля. Вона іноді здається задумливою, іноді войовничою, але залишається маскою. Путін – це людина, яка знає, що виборці хочуть бачити в лідері Кремля зухвалого воїна. Відповідно, він так себе і поводить.

Незважаючи на його виступ, насправді Росія в 2015 році так ослаблена, як ніколи. Ціна на нафту, основне джерело доходу країни, наближається до 36 доларів за барель. Для держави це небезпечний рівень, з яким довелося справлятися Москві під час розпаду Радянського Союзу. Чи виросте ціна до $50 в наступному році, як сподівається президент, поки неясно.

Росія ізольована від Європи, Вашингтон не сприймає її всерйоз. Своїми діями на східному кордоні з Україною, Москва на довгий час перетворила себе на ворога Заходу. Розгортання військових сил, поглинає мільйони рублів, які набагато необхідніші в інших місцях.

У Сирії, в свою чергу, Росія ризикує потонути в сипучих пісках Близького Сходу. Тим часом, Китай готується взяти на себе її роль і стає реальним конкурентом США.

Читайте також: Путін став одним із головних військових злочинців у Сирії – Bild

Російська федерація слабка. Але саме ця слабкість і викликає занепокоєння. Вона може штовхнути росіян на відчайдушні вчинки, які, в кінцевому підсумку, завдадуть шкоди всім учасникам.

Захід повинен бути готовий до всього, не дозволяти себе залякувати і одночасно тримати всі двері відкритими, щоб мати можливість у будь-який момент провести переговори. Путін повинен знати, що він має справу з упевненим в собі, але готовим до ослаблення напруженості супротивником. Таким, який не хоче конфлікту, але і не боїться його.

Нагадаємо, 17 грудня Владімір Путін дав велику прес-конференцію, а якій зробив серію заяв стосовно до України та світу.

Позначки: