Під час засідання Європарламенту розглянуть обставини вироку Сенцову та Кольченку

27 Серпня 2015, 08:20

На першому ж засіданні після канікул депутати Європарламенту почнуть детально ознайомлюватися з засудженням у Росії українських кінорежисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких російський суд ув’язнив на 20 та 10 років відповідно за звинуваченнями у тероризмі. Про це повідомив глава комітету з закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок.

Щоб ознайомитися з обставинами засудження Сенцова та Кольченка, Європарламент проситиме надати точний опис перебігу процесу посольства європейських країн та представництво ЄС у Росії, які спостерігали за перебігом судового розгляду.

"Після засідання комітету з закордонних справ Європарламенту наступного понеділка буде зрозуміло, як можна діяти далі", – зазначив Брок.ֹ

"У будь-якому разі цілковито зрозуміло, що Європейський Союз цей вирок не визнає", – додав політик.

Брок також різко засудив вироки Сенцову та Кольченку.

"Це дике політичне твердження, що йдеться про тероризм. Люди виступають за право на самовизначення України, це не може бути причиною для висунення таких звинувачень, для яких немає жодних доказів (…) і тому немає жодного розуміння цих політично вмотивованих вироків", – заявив він.

Водночас суворість вироків українцям європейського політика не здивувала.

"Коли йдеться про систему, в якій верховенство права не відіграє жодної ролі, і протилежністю верховенства права є свавілля, то ви мусите рахуватися з такими вироками. Це свідчить про те, що там немає місця гуманності", – зазначив депутат Європарламенту.

Як повідомлялося, 25 серпня Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Сенцова і Кольченка. Їх визнано винними. 39-річного українського режисера Олега Сенцова засуджено у сукупності до 20 років позбавлення волі. Кольченку суд дав 10 років в’язниці. У Кремлі відмовилися коментувати вирок українцям.