Під час військових навчань на полігоні “Широкий Лан” не спрацював Javelin

23 Вересня 2020, 14:24

Під час військових навчань на полігоні "Широкий Лан" у Миколаївській області не спрацював ПТРК FGM- 148 "Javelin". Цю інформацію підтвердив генерал-майор Валерій Залужний – командувач військ оперативного командування "Північ", начальник Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ військ оперативного командування "Північ".

 

"Джевелін не спрацював, ракета не вилетіла. Можливо, це помилка оператора, може щось інше, треба розбиратися, зараз точно сказати не можу", – сказав Залужний.

 

Зауважимо, навчання проходить в рамках практичних дій у ході стратегічного командно-штабного навчання "Об'єднані зусилля-2020". Основні завдання – наступ на непідготовлену оборону, бій в урбанізованій місцевості.

У навчанні задіяна штурмова та армійська авіація Нацгвардії . Як повідомлялося, в Україні ПТРК FGM- 148 "Javelin" застосовувався вперше.

 

Ракетний комплекс виробництва американських підприємств Raytheon та Lockheed Martin призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості — гелікоптерів або БПЛА.

Прийнятий на озброєння армії США в 1996 році. З 30 квітня 2018 року перші комплекти стали надходити до України.

 

Раніше головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак повідомив, що кожну бригаду у зоні Операції об'єднаних сил планують посилити американськими протитанковими ракетними комплексами Javelin.